Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Janek Mäggi: Me kiindume sotsiaalvõrgustikesse, sest see parandab meie elu kvaliteeti

“Avaliku elu mitte elavad inimesed on siiani elanud Salajast elu. Teinud asju, mida nad kellelegi ei ole tahtnud rääkida. Maganud inimestega, kelle nime ega nägu nad meenutada ei taha. Ja nüüd, järsku, tahavad need mineviku varjud ja oleviku tondid Salajase elu viljelejate “sõbraks” saada!” kirjutab Janek Mäggi Delfi arvamusrubriigis.

“Sotsiaalvõrgustik on ühteaegu kõrtsituba (kus naabrimeest klatsida), eradetektiiv (kes usalduse kaotanud lähedasi luurab), kollane ja valge ajaleht (mis igasugu erutavat informatsiooni vahendab) ning kõige enam usaldustelefon (kus saab kõik mured ära rääkida ilma, et keegi vastu karjuks – vähemalt kuuldavalt mitte). Sotsiaalvõrgustiku suur eelis on lähedus – seal on täpselt see informatsioon, mis mulle kõige rohkem huvi pakub!”

“Facebooki algoritm on samavõrd geniaalne kui omal ajal oli nüüd juba tähesära kaotanud Google oma. Ta jälgib täpselt, kus Sa käid, kellega käid, mis Sulle meeldib ja mis ei meeldi. Ning teeb selleks kõik, et Sa veedaksid temaga rohkem aega kui oma abikaasaga/elukaaslase/armsamaga. Võib kindlalt väita, et Facebooki eesmärk on olla oma kasutajate jaoks parem kui seks – kui laenata kujundit jalgpallimaailmast.”

“Me kiindume sotsiaalvõrgustikesse, sest see parandab meie elu kvaliteeti. Isegi huvitavalt veedetud aeg annab elukvaliteedile lisapunkte. Sotsiaalvõrgutike elukvaliteeti tõstvad eeskujud on mobiiltelefon, Internet, Skype. Oli aeg enne mobiiltelefoni ja on aeg pärast. Oli aeg enne sotsiaalvõrgustikke ja on aeg pärast.”

“Tegelikult me tahame üksteisega suhelda, teada üksteisest rohkem ja rohkem (eriti neid salajasi asju, millest sageli on piinlik rääkidagi) ning elada läbi paljastusi ja ise end paljastada. Mis on selles siis imeliku, kui ma panen üles pildid, kuidas mu naine sünnitas või kuidas ma sõbrannadega ööklubis täis peaga pidu panin?! Salajase elu elaja tahab ka avalikku ellu. Sotsiaalvõrgustik annab talle selleks uskumatult hea võimaluse – saada staariks, vähemalt staarikeseks!”

“Miks peaks see ainult avaliku elu tegelaste privileeg olema: teha terve elu tööd selleks, et kuulsaks saada ja siis kanda elu lõpuni päikeseprille, et keegi teda ära ei tunneks?”


Refereeritud artikli täisteksti loe Delfist


Tags assigned to this article:
Janek MäggiReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory