Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Uuri välja, kuidas see mõjutab vaimset tervist, kui sul on justnimelt õde

Uuri välja, kuidas see mõjutab vaimset tervist, kui sul on justnimelt õde

OHMYGOSSIP — Üliäge on omada õdesid-vendi, aga kõige vahvam, kui on olemas õde. Loomulikult võib ta tihti hulluks ajada, sest võtab luba küsimata sinu asju, tüütab oma laulmisega või sööb su viimase kommi ära. Aga olgem ausad – ta on sinu kõige lähedasem, kõige usaldusväärsem toetaja, tõeline sõber ja mängukaaslane.

Me võiksime lõputult nimetada neid erilisi omadusi, mis õdede kohta käivad, aga tihti ei mõelda selle peale, milline seos valitseb vaimse tervise ja õe omamise vahel. Niiet, kui sa pole viimasel ajal oma õele helistanud, et öelda, kui väga teda armastad, siis peale alljärgneva lugemist võiksid seda kindlasti teha. Õed sõna otseses mõttes muudavad meie vaimse tervise paremaks.

Aastal 2010 tegid Ameerika Brigham Young University õpilased uuringu, mis tõestas, et need lapsed, kellel olid õde või vend, osutusid lahkeks ja abivalmiks. Ja neil, kellel oli just õde, olenemata vanusest, paistis lahkus ja abivalmidus kõige rohkem välja.

Uuringusse kaasati 395 perekonda, kus oli kaks või rohkem lapsi, sealhulgas vähemalt üks neist vanuses 10-14. Lapsi filmiti, kui nad vastasid oma õe või venna kohta küsimustele, kes nende vanusele kõige lähemal. Aasta hiljem võeti peredega uuesti ühendust.  “Mida me teame, on see, et õed avaldavad vaimselt positiivset mõju,” ütleb Alex Jensen, “ja ka hilisemas elus näevad nad pere koospüsimise nimel rohkem vaeva, kui vanemad siit ilmast lahkunud.”

Lisaks avastati uuringus, et õe omamine muudab sõbralikumaks ja lahkemaks inimeseks. See on tingitud asjaolust, et õed edendavad positiivset sotsiaalset käitumist nagu atruism ja kaastunne, kui nad näitavad armastust ja kiindumust.

See muidugi ei tähenda, et vendade olemasolu on tühine. Uuring paljastas, et tegelikult mõjub nii õe kui venna omamine positiivselt ja pole tähtis, kui vanad nad on.

Enamasti need, kellel on olemas õde või vend, tegeleb suurema tõenäosusega vabatahtliku tegevusega ja aitab teisi. Isegi, kui omavahel pisut ka tülitsetakse, kuniks jagub kiindumust, võidab ikkagi positiivne. Kui õed-vennad omavahel tülitsevad, õpivad nad emotsioone reguleerima. See on oluline oskus, mida hilisemas eluks tarvis.

Avafoto: Pexels/Ana Francisconi

Loe lisaks:
UURING: Sellised mehed on kodutöödes rohkem abiks

Mida teha, kui lapsed tülitsevad?

Vanemate emade lapsed saavad elus teistest paremini hakkama

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory