Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Birgit Õigemeel: “Staari ei tee staariks see, kas ta on peenike või mitte.”

Lugejate soovil kirjutab Gossip.ee järgmisena Birgit Õigemeelest, kes on 2007. aasta “Eesti otsib superstaari” võitja. Birgit Õigemeel sündis 24. septembril 1988 ning kasvas üles Raplamaal, Kohilas. Ta puutus muusikaga kokku juba väikesest peale – ta õppis üheksa aastat muusikakoolis viiulit ning laulis viis aastat Aarne Saluveeri käe all Lasteekraani muusikastuudios. Hiljem õppis Birgit Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ettevalmistusklassis. Loeme parimamate palade katkendeid, mis temast on ajakirjandusest läbi jooksnud.

Birgit on üles astunud ka lastebändis Creaker Kids, noorteansamblis Kreeker ja Tallinna Gospelkoori solistina. Esimene laulukonkurss oli Birgitile “Laulukarussell”, kui ta oli üheksa-aastane. 2007 aastal lõpetas Birgit Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi, kus õppis näitlemist Lembit Petersoni käe all ning mängis naispeaosalise rolli diplomilavastuses “Kaks Veroonlast“.

22. septembril 2007 Itaalias Montopoli di Sabinas 34. korda toimunud kultuurifestivalil “L..Olivo d..Oro” sai Superstaarisaate võitja Birgit Õigemeel ainsa välismaalasena Kuldse Oliivioksa auhinna. 2007. aasta sügisel esines Birgit ansambliga Noorkuu Eesti erinevates paikades. Birgiti esimene singel “Kas tead, mida tähendab…” jõudis raadiotesse 3. oktoobril 2007. Singli produtseeris Alar Kotkas, muusika autoriteks on Pearu Paulus, Ilmar Laisaar ja Alar Kotkas ning teksti kirjutas Jana Hallas. “Kas tead, mida tähendab…” valisid kuulajad Raadio 2 iga-aastasel “Aastahiti” hääletusel kodumaistest lugudest 2007. aastal teise koha vääriliseks. Birgit astus esimese soolokavaga “Tiivad” üles 3. detsembril 2007 Kaarli kirikus, kontsert müüdi lühikese ajaga välja. Ansambli saatel tulid esitusele nii laulud Birgiti debüütalbumilt kui mitmed kaunid jõululaulud.

TV 3 vahendusel jõudis kontsert televaatajateni üle Eesti. Birgiti debüütalbum ilmus 2008. aasta jaanuaris. Albumil on 11 lugu, üle poolte neist on kirjutanud Paulus/Laisaar/Kotkas, nende produtseeritud on ka kogu album. Novembri lõpus sõlmis Birgit lepingu heategevusfondiga Dharma ning 10 krooni iga debüütalbumi müügist läheb 140 000 krooni maksva invalifti soetamise fondi. Vanalinna hariduskolleegiumis, mille Birgit ise möödunud kevadel lõpetas, õpib pea igas klassis vähemalt kaks erivajadusega last ning kool oli palunud invalifti soetamiseks Dharmalt abi. Eurolaul 2008 finaalis esitab Birgit lugu “365 Days“, mille autorid on samuti Pearu Paulus, Ilmar Laisaar, Alar Kotkas ning Jana Hallas. “Laul on tõesti ilus ja liigutav ega jäta loodetavasti kedagi külmaks. Mul on väga hea meel, et just mind valiti seda esitama,” ütles Birgit.


Eesti otsib superstaari

Finalistid 2008: Taavi Immato, Timothy Jarman, Jana Kask (võitja), Kristjan Laas, Kristiina Piperal, Eliis Pärna, Artur Rassmann, Norman Salumäe, Arno Suislep, Keit Triisa
Finalistid 2007: Rivo Kingi, Nele Kirsipuu, Raimondo Laikre, Taavi Peterson, Mihkel Ratt, Mariann Saar,  Anna-Liisa Supp, Luisa Värk, Birgit Õigemeel (võitja)
Kohtunikud: Heidy Purga,  Rein Rannap, Mihkel Raud
Saatejuhid: Jüri Nael, Aigi Vahing, Märt Avandi, Ott Sepp

Laulud tähtedega 2008
Ingrid Tähismaa ja Pearu Paulus
Valdo Randpere ja Eda-Ines Etti (võitjad)
Elis Aunaste ja Rolf Roosalu
Toomas Tõniste ja Kadi Toom
Ester Tuiksoo ja Mait Maltis
Evelyn Mikomägi ja Ithaka Maria
Ines Karu ja Kristjan Kasearu
Margus Tsahkna ja Birgit Õigemeel  (II koht)
Linnar Priimägi ja Marju Marynel Kuut

Allikas: Elu24 (01.08.2008)
Link: http://www.elu24.ee/?id=24016
Autor: Lugejate küsimusi toimetas Martin Šmutov
Katkendid artiklist: Online intervjuu- Birgit Õigemeel”

Kas soovisid alati lauljaks saada? Miks just laulmine ja mitte nt. tantsimine?
Jah, ma juba väga väikesest peale laulnud ja esinenud. Arvan, et kuna ma laulmisega tegelesin, siis oli lihtne unistada lauljaks saamisest, aga et see unistus nii ruttu täitus, poleks ma kindlasti arvata osanud. Tantsimisega olen ma natukene tegelenud, kuid selles ma väga osav ei ole.

Kas selline musikaalsus on pigem sulle kaasa antud või on see suure töö tulemus? Kuidas sa selleni jõudsid?
Eks natukene on antud, kuid tööd olen teinud ka päris palju. Mul on olnud mitu lauluõpetajat ja olen laulnud mitmeid aastaid laulukoorides.

Mis on SEE, mis sind teistes muusikutest eristab?
Minu jaoks on kõige olulisem anda lauldes publikule edasi positiivset energiat, väga oluline on, et minu hääl ja emotsioonid jõuaksid kuulajani. Aga ma ei oskagi öelda, mis mind teistest eristab, ma usun, et kõigil artistidel on oma isikupära olemas. Mina tunnen, et see on mul olemas ja üritangi seda võimalikult hästi väljendada.

Kas teed regulaarselt hääle vormishoidmiseks hääleseadet? Kui jah, siis kelle juhendamisel ja kui tihti?
Kuna suvi on nii kiire, siis olen hääle seadmise natuke unarusse jätnud, aga muidu käin laulmas Anu Aimla juures. Superstaarisaate ajal õpetas mind väga palju Maiken.

Kas sa jääd oma praegusele ballaadižanrile kindlaks või hakkad tulevikus midagi muud proovima?
Mulle meeldib väga see muusika, mis ma praegu teen, kuid olen kindel, et proovin kunagi ka midagi muud, miks mitte juba järgmisel plaadil. Ja mis žanrile ma lõpuks kindlaks jään, seda ma ei oskagi veel öelda..

Milline meeldib sulle enda lauludest kõige rohkem ja miks?
Mulle meeldivad väga «365 days», «Homme» ja «Tiivad».

Kes on Su ballaadide autor?
Enamik laulud on kirjutanud Alar Kotkas, Pearu Paulus, Ilmar Laisaar, Jana Hallas. Ühe loo plaadile on kirjutanud Toomas Leis ja Tuuli Taul ning paar laulu on Rootsi autoritelt.

Kuidas plaanid oma tulevikku, umbes kolme kuni viie aasta pärast – kas tegeled muusikaga Eestis või lähed kuhugi kaugemale või hoopis midagi muud?
Ma loodan väga, et laulan siis ikka veel ja võib olla kirjutanud endale ise ka muusikat. Eestisse tahaksin ma alati jääda, nii et loodan siis laulda ikka Eestis. Eks ma unistan ikka kunagi kuhugi kaugemale jõuda, kuid eks elu näitab.

Kui sind palutaks järgmise «Eesti otsib superstaari» hooaja kohtunikuks, kas läheksid?
Ma arvan, et see oleks väga põnev ja kindlasti läheksin!

Kas ajakiri Playboy on sinuga juba ühendust võtnud ja mis vastasid? Kui ei ole, siis mis vastaksid?
Ei ole ühendust võtnud, aga ma arvan, et ütleksin neile ära.

Kui vabameelne oled?
Ma ei tea kuidas vabameelsust mõõdetakse, aga arvan, et olen piisavalt! .

Kas käid tihti maniküüri, kosmeetiku, juuksuri ja teiste ilutöötajate juures? Kas kannad ka kodus meiki?
Juuksuri ja maniküüri juures käin ma regulaarselt. Meiki üritan ma kanda nii harva kui võimalik, kodus kohe kindlasti mitte.

Kas kahetsed, et oled kõrghariduse omandamise paari aasta võrra edasi lükanud. Ise olin ülikoolist eemal paar aastat, ja nüüd kavatsen tagasi minna, natuke kardan ka, kuidas teised minusse suhtuvad. Mida sina sellises olukorras soovitaksid?
Mina arvan küll, et ära karda, ülikooli võib minna ju igaüks ja ükskõik millal. Ja kindlasti keegi ei suhtu sinusse halvasti :) Kavatsen ise ka kindlasti ülikooli kunagi minna, aga mida õppima, seda ma veel alles mõtlen.

Kas oled liikluseeskirja täitma hakanud?
Nii kaua kui olen autojuht, üritan ma alati liikluseeskirju täita, milleks need siis on, eks?

Mis filme sulle vaadata meeldib ja miks?
Filmidega on mul sama lugu nagu muusikaga – oleneb tujust. Aga kõige rohkem meeldivad mulle thrillerid, dokumentaalfilmid ja vahel ka komöödiad. Armastan väga noortesarja «Friends».

Kas sul on palju sõpru ja palju nende jaoks praeguse elutempo juures aega jääb?
Mul ei ole väga palju sõpru, aga kõik kes mul on, on väga ustavad ja head sõbrad, üritan seda olla ka neile ning leida nende jaoks alati aega.

Kuidas lõõgastud ja maandad stressi?
Üritan palju maal vanemate juures olla, seal lõõgastun kõige paremini.

Milline on kõige armsam kingitus sinu fännilt ja kuidas hindad enda suhet fännidega?
Minu kõige armsam fänn on üks Pärnu tüdruk ja tema kingitud kaisukaru on üks armsamaid fännikinke, mis ma saanud olen. Üritan oma fännidega suhelda nii palju kui võimalik, kui keegi midagi küsib, siis vastan alati meeleldi :)

Kas ja kuidas üritad teistesse ja endasse positiivsust süstida?
Arvan, et siiras naeratus süstib kõigile pisut positiivsust.

Allikas: Õhtuleht (14.06.2007)
Link: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=234241
Katkendid artiklist: “Online intervjuu: Birgit õigemeel”

Panin tähele, et Luisa pühkis lavalt lahkudes pisara. Kas oleksid ka sina seda teinud teiseks jäädes?
Jah, ma arvan, et oleksin ise ka mõne pisara poetanud.

Birgit, kas on raske harjuda avalikuse tähelepanuga ja kuidas on see sind mõjutanud?
Ma hakkan juba vaikselt harjuma, kuid esimene päev oli tõeliselt raske.

Kas sa kardad staarielu?
Ei karda.

Kas superstaariks saamine oli kergendus või läheb elu nüüd alles raskeks?
Ma ei ütleks, et see oli kergendus, kuid ma olen seda soovinud juba väiksest peale, sel hetkel, kui sain võitjaks, täitus minu unistus, aga eks kindlasti läheb nüüd raskemaks.

Mis oli selle võidu juures kõige magusam?
See võit tuli üsna kaua ja raskelt, seega oli see ka väga magus :)

Mis sa arvad, kui kaua sa kuulsuse tipus püsid?
Ma loodan, et väga kaua.

Mis sa arvad, kas sinust saab tõeline staar? Ennegi on olnud taolisi staari otsimissaateid nagu nt saade “Fizz Superstar”, mille võitis Kerli Kõiv, aga temast pole nüüd midagi kuulda. Kas oled mõelnud, et ka sinuga võib selline lugu juhtuda?
Ma ei oska öelda, eks ma üritan. Ja Kerli Kõiv tegelikult ei ole kadunud, tema teeb oma plaati lihtsalt Eestist väljaspool.

Kas Sind häirib kriitika ja õelad kommentaarid?
Ma proovin neid mitte tähele panna.

Võtsid raskeid kõrgeid noote. Sama tegi ka Luisa. Kuid varsti oli tema hääl kähe. Kuidas sina oma häält hoidsid? Kas oled samuti olnud olukorras, kui tunned, et häält ei ole aga laulma peab?
Ma ei hoidnud otseselt oma häält, mul lihtsalt tõesti vedas, et ta nii kaua vastu pidas, kuigi eks superfinaalis mu hääl kõige paremas vormis siiski ei olnud, oleks võinud parem olla.

Mis on sinu ja Luisa erinevused? Miinused ja plussid? Mida sooviksid Luisalt õppida?
Me oleme iseloomult väga erinevad, ma ei hakkaks ennast ja Luisat võrdlema.

Kumb oli sinu arvates rohkem võiduvääriline, kas sina või Luisa? Kumma poolt oleksid ise hääletanud? Kas pead Luisast kui lauljast lugu?
Arvan, et väärisime mõlemad seda võitu. Ja Luisast ma pean väga lugu.

Kas suhtled Luisaga ka edaspidi?
Eks paistab.

Kui Luisa välja arvata, siis kellega oleksid soovinud finaalis võistelda? Miks?
Oleksin tahtnud finaalis olla koos ühega poistest, Taavi või Raimondoga.

Ütle paari lausega mida soovitaksid neile, kes järgmisesse “Eesti otsib superstaari” saatesse pürgivad? Kas kasutasid mõnd erilist nippi, millega eelžüürid ning ka saatežüriid võluda?
Jääge alati iseendaks.

Superstaari võit on käes . Olin sinu poolt ! ;) Kuidas kavatsed võidetud raha kulutada? Kuuldavasti pidid soojale maale sõitma…
Ma panen selle raha võimalikult õigesse kohta, aga reisule tahaksin minna küll jah kuskile.

Birgit! Soovin Sulle palju-palju õnne! Mis on edasised plaanid, kas keskendud laulmisele ? Kas on tulnud ka muid pakkumisi koostööks? Edu!
On mõningaid pakkumisi tulnud küll ja muidugi laulan ikka edasi.

Kas kirjutad laulud ise? On sul plaadi sisu üle hääleõigust?
Jah, mul on hääleõigust plaadi sisu üle!

Kas Sinu duett Sibulaga tuleb plaadile? See on minu meelest väga super.
See oli tõesti ilus laul, kuid ma ei oska veel midagi lubada :(

Kellega tahaksid veel koos laulda?
Tõnis Mägiga näiteks oleks väga tore, kuid häid artiste on Eestis veelgi.

Kas muusikavideot tasub oodata?
Miks mitte :)

Mida arvad Eesti muusikalidest, kas nõusuksid muusikalis laulma?
Nõustuksin ikka.

On teada, et lõpetad praegu keskkooli. Milline aine sulle koolis kõige enam meeldib?
Kirjandus ja näitleja meisterlikkus.

Õnnitlen! Väga sümpaatse mulje jättis ka Birgiti ema, kes on sama ilus kui tema tütar ja ema oli nii armas, siiras ja lihtne inimene. Tahaksin teada rohkem sinu perest, kas sul on õdesid-vendi, millega nad tegelevad jne.
Mul on kaks vanemat ja üks noorem õde. Ja meile kõigile meeldib laulda. Ainult isa ei laula :D

Käisin sind vaatamas Theatrumis, kus sa mängisid etenduses “Kaks veroonlast” Silviat. Sa oled ka väga hea näitleja! Kas kavatsed ka näitlemisega edasi tegeleda? Näitlemist edasi õppima minna? Ja edu muidugi!! Olid minu lemmik. Juba esimeses saates hääletasin sinu poolt.
Tahaksin näitlemisega ka tegeleda, kuid ma ei tea veel täpselt, kas hakkan näitlemist õppima.
Mis sind veel peale laulmise huvitab? Mida pead elus tähtsaks? Muide, laul koos Riho Sibulaga oli võrratu!

Aitäh! Mulle meeldib näitlemine. Niisama meeldivad mulle ka näiteks raamatud, head filmid, soojad ilmad, söögi tegemine, magamine. Elus pean tähtsaks armastust
, ausust, soojust.

Kas meesaustajaid on kuulsuse saabudes kõvasti juurde tulnud?
Ei ole.

Kas oled vaba?
Ei.

Birgit, kas selle saate jooksul avastasid endas kui esinejas mõningaid uusi iseloomujooni, millest Sul varem aimugi polnud?
Ma olen päris julgeks muutunud.

Kui pikk sa oled ja mis on su loomulik juustevärv? Ilus oled!
Olen 168 cm pikk ja tumepruunide juustega.

Sul on suurepärane figuur, mis on staaride puhul alati suureks plussiks. Kuidas ennast vormis hoiad?
Mul on lihtsalt väga vedanud kiire ainevahetusega.

Tänapäeva staarid on tihtilugu piitspeenikesed ning paljud neist kannatabad toitumishäirete all, põevad buliimiat ja anoreksiat. Mida sa sellest kõigest arvad?
Ma ei ole kunagi dieeti pidanud ja ei hakka seda tegema ka. Muidugi tuleb toituda tervislikult ja ma peaksin sellega rohkem arvestama. Kuid leian, et staari ei tee staariks see, kas ta on peenike või mitte.

Birgiti sünnipäev: 24.09.1988 Raplamaa
Ametlik koduleht: www.birgit.ee
MySpace: http://www.myspace.com/birgitoigemeel
Fansite: http://birigtfanclub.phpbbportal.eu/forum/

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory