Kurb,  lootusi kruttinud Kontaveit kaotas siiski. Kopenhaagenis toimuval 220 000 dollari suuruse auhinnafondiga naiste WTA tenniseturniiril kaotas Anett Kontaveit (WTA 522) kvalifikatsiooni kolmandas ehk otsustavas ringis sakslannale Annika Beckile (WTA 185) 6:4, 3:6, 0:6.

Esimeses setis jäi Kontaveit 3:4 taha, murdis siis kahel korral Becki pallingugeimi ja sai kätte võidu 6:4. Teises setis ei suutnud Kontaveit viigiseisu 3:3 järel võita ühtegi geimi ning selle kaotas 3:6. Kolmas sett kuulus sakslannale juba 6:0. Seega võitis endale koha põhitabelis kindlustanud Beck matši üheksa viimast geimi.

3. sett:
Kontaveit ei suutnud kohe esimeses geimis murdepalli ära kasutada ning kaotas seejärel enda servi punktigi võitmata. Beck võitis ka järgmised neli geimi ning seti seega 6:0.

2. sett:
Seisul 1:1 murdis Beck Kontaveidi pallingu. Kontaveit tegi kohe servimurde vastu, ent seejärel ei saanud oma pallingul punktigi ja jäi 2:3 taha, kuid murdis siis taas sakslanna pallingu, viigistades seisu 3:3-le. Seitsmendas geimis ei õnnestunud eestlannal taas oma pallingut hoida ja sakslane sai ette 4:3 ning võitis seti lõpuks 6:3.

1. sett:
Kontaveit hoidis oma esimese servi ja murdis seejärel sakslanna pallingu, minnes 2:0 juhtima. Beck aga vastas kohe samaga ning seadis peagi jalule viigi 2:2. Seisul 3:3 murdis Beck taas Kontaveidi servi. Järgmised kolm geimi võitis aga Kontaveit ning avageim kuulus tulemusega 6:4 eestlannale.

________________
Oma elu esimesele WTA turniirile wild cardiga pääsenud Kontaveit alistas kvalifikatsiooni avaringis Slovakkia tennisisti Lenka Wienerova (WTA 260) 6:4,6:1 ning seejärel Prantsusmaa esindaja, seitsmenda asetusega Kristina Mladenovici (WTA 161) 6:1, 6:7 (6:8), 6:3.