Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Breth Tootsi on pärast missivalimisi hakanud kodumaad väärtustama

Breth Tootsi on 17-aastane neiu, kes esindas äsja Eestit Albaanias ülemaailmsel missivõistlusel Miss Globe, kus ta pärjati I printsessi tiitliga. Miss Globe´i Eesti eelvoor oli Brethi esimene missivõistlus, osalema ärgitas teda teadmine, et kaks aastat varem võttis sellest osa tema vanem õde. “Tol hetkel tundus see huvitava väljakutsena ja olin üsna kindel, et kunagi soovin ka mina proovida,” jutustas Breth ja lisas, et olulist rolli mängisid ka tuttavad ja sõbrad, kes teda väga toetasid ja kinnitasid, et ta on selleks valmis.

Miss Globe 2008 missid:
(allikas: http://www.missglobeinternational.com/)

Võitja “Miss Shqipëria” Almeida Abazi, Albania
1st runner-up is Miss Breth Tootsi, Estonia
2nd runner-up is Miss Anastasia Tolmatcheva, Russia
3rd runner-up is Miss Nutthanit Towan, Thailand
4th runner-up is Miss Krystal Wilson, Canadas
Miss Bikini of The World-Miss Maja Petrushevska, Macedonia
Miss Disco Queen International-Miss Inessa Tadevosyan, Armenia
Miss Talent-Miss Inessa Tadevosyan, Armenia
Miss Friendship-Miss Susana Valverde Solano, Spain
Best National Costume-Miss Sharifah Shazana Binte, Singapore
Miss Golden Girl-Miss Janine Allen Robertson, United Kingdom
Miss Elegance-Miss Lilibeth Lenis, Colombia
Miss Dream Girl of The World-Miss Sarka Cojocarova, Czech Republic
Miss Cosmopolitan-Miss Arta Kamberi, Kosova
Miss Intercontinental-Miss Misel Uku, Nigeria

Top 12:
1. Miss Krystal Wilson, Canada
2. Miss Janine Allen Robertson, United Kingdom
3. Miss Andrea Rodríguez Romero, Venezuela
4. Miss Lilibeth Lenis, Colombia
5. Miss Nutthanit Towan, Thailand
6. Miss Almeida Abazi, Albania
7. Miss Anastasia Tolmatcheva, Russia
8. Miss Yinghui Wang, China
9. Miss Breth Tootsi, Estonia
10.Miss Sarka Cojocarova, Czech Republic
11. Miss Eliška Ferencziová, from Slovakia
12.Miss Begum Yilmaz, from Turkey

Allikas: Buduaar (06.11.2008)
Link: http://buduaar.ee/Article/article/5325
Autor: Leemet Prits
Katkendid artiklist: „Breth Tootsi – kleidi rikkumist Miss Globe Internationali lava taga ei toimunud“

Miks otsustasid sellisest konkursist osa võtta? Aastal 2006 võttis ka minu õde osa sellisest konkursist. Juba siis tundus see ka minu jaoks väga huvitav, kuid olin tol ajal veel liiga noor, et ise osa võtta. Õe tegemisi kõrvalt jälgides ja talle kaasa elades otsustasin juba siis, et kunagi soovin ka ise osa võtta. Konkurss köitis mu meeli, kuna see on väga suur enese proovile panemine ning omamoodi väljakutse. Samuti kuuldes õelt kõike sellega kaasnenud positiivseid emotsioone ja nähes seda, mille võrra ta arenenum oli, ei tekkinud enam kahtlustki. Õde on käinud ka Hiinas ja Venemaal võistlustel, ta sai sealt unustamatu kogemuse. Tuleb tõdeda, et algselt ma küll arvasin, et võistluskarusselli asun veidi vanemana, kuid sõprade ja pere toetamisel olin selleks juba nüüd valmis.

Millise kogemuse sulle selline võistlus andis? Pärast Eestis toimunud võistlust tundsin, et olen nüüd veel julgem ja see oli justkui ettevalmistus eelseisvaks võistluseks. Ettevalmistuse all mõtlen pidevat naeratamist, ootamist, seismist ja kõike muud võistlusega kaasnevat. Kindlasti oli see ka minu jaoks uus kogemus, mille käigus tutvusin ka uute väga huvitavate inimestega. Kuid tegelikult sain alles Albaanias aru, kui õnnelik ma tegelikult olen, et võitsin Eestis toimunud võistluse, sest see, mida andis mulle Miss Globe International, on lihtsalt suurepärane. Hoida meie sini-must-valget lippu rahvusvahelisel võistlusel on uskumatult hea tunne. Pärast seda võistlust olen hakanud väärtustama oma kodumaad ja ka ise enda elu veelgi enam. Sellisel võistlusel sain ma justkui täiskasvanumaks ning probleemid ja asjad, mis enne tundusid nii rasked või lahendamatud, ei tundugi enam nii hullud. Kindlasti avardas see ka minu silmaring ning arenes inglise keele oskus. Ja kõigi nende siiraste ja suure südamega inimeste lähedusega seoses, olen nüüd ka ise veelgi elurõõmsam ja abivalmim ning võib-olla muutub ajapikku ka Eesti inimene soojemaks ja sõbralikumaks.

Mis sa arvad, kas Eestis tuleks rohkem selliseid üritusi korraldada? Tegelikult ma arvan, et ei ole. Minu arvates on Raivo Kiisleri korraldatud võistlus väga tasemel ning kõik, kes sooviksid missindusega tegelda, peaksid just sellest konkursist osa võtma. Veelgi enam, kuna see aasta oli eelvoorus väga vähe tüdrukuid, peaks see tõlgendama, et huvi ei ole väga suur. Kindlasti ei saaks öelda, et Eestis vähe ilusaid tüdrukuid oleks, vaid võib-olla jääb asi julguse taha või lihtsalt kardetakse sellega kaasnevat kriitikat. Kuid kriitika koha pealt ütleksin, et sellega seonduvalt olen mina õppinud veel enam inimeste positiivset vastukaja hindama ning see on väga südantsoojendav. Kindlasti soovitan Eesti neidudel võitu saada oma hirmudest ja kindlasti osa võtta. Võitjaks ostutute te igal juhul, kas ühel või teisel moel.

Mis toimub sellisel suurel üritusel lava taga? Meil oli seal üsna palju sagimist. Kellel kadus king, kellel lint jne. Lihtsalt meid hoiatati, et meil on väga vähe aega ja tuleb kiirustada, kuid tegelikult oleks olnud aega piisavalt, et rahulikult oma asjad ära panna ja uued võtta. See, mis toimus pärast 12 finalisti väljakuulutamist, jäi minul nägemata, kuna pidin ise uuesti lavale minema. Kuid hiljem kuulsin, et pisaraid ja pettumust oli üsna palju olnud. Osad tüdrukud olid liiga enesekindlad juba enne võistlust ja pärast nad loomulikult ei suutnud oma kõrvu uskuda, kui nende riiki ei nimetatud isegi finalistide sekka. Kuid kui pead silmas kellegi kleidi rikkumist vms, siis seda meil ei toimunud. Valdavalt oli sõbralik õhkkond, aidatati isegi kleidilukku üksteisel kinni tõmmata ja kadunud kinga otsida. Pärast võistlust oli tunda veidi enam pingeid, mida tekitasid pettunud tüdrukud. Kuid siiski jäid enamus tüdrukud sama rõõmsameelseteks ja lõbusateks, nagu nad olid kõik see aeg olnud.

Kas jalg värises ka, kui pidid sellisel suurel üritusel Eestit esindama? Ka enesele üllatuseks olin täiesti rahulik ja jalavärisemise mõte ei tulnud pähegi. Üldiselt püüti korraldajate poolt luua selline õhkkond, et pingeid ei tekiks ja tüdrukud oleksid võimalikult rahulikud. Minu eesmärk lavale minnes oli esindada oma kodumaad nii hästi, kui ma seda suudan ja nautida laval olemist. Sel hetkel ma ei mõelnud sellele, et kui väga ma sooviksin finalistide seas olla vms. Kasuks tuli kindlasti ka see, et olen varem modellindusega tegelenud ning laval olek ei ole minu jaoks enam võõras.

Mis on sellise konkursi juures kõige raskem? Ma arvan, et enamus tüdrukud nõustuksid minuga, kui väidan, et lavaproovid. Need on lihtsalt väga aeganõudvad, kuna tüdrukuid on palju ning osadel kulub koreograafia omandamiseks natukene rohkem aega kui teistel. Samuti tehakse üsna tihti muudatusi ning siis peab kõigega jälle otsast peale alustama. Meil tuli näiteks Venetsueela tüdruk alles siis, kui me olime kahe vooru koreograafia juba paika pannud. Kuid siis pidime jällegi tema pärast kõik ümber tegema. Ei ole see nii lihtne midagi, kui arvatakse, peab lihtsalt piisavalt kannatust ja jaksu olema!

Allikas: Elu24 (27.10.2008)
Link: http://www.elu24.ee/?id=43880
Autor:
Mariann Joonas
Katkendid artiklist:
„Breth Tootsi: olen veel liiga noor, et kindlaid plaane teha„

Milliste ootuste ja lootustega Miss Globe’ile sõitsid? Ma lootsin sellelt võistluselt saada väga meeldejäävat kogemust ning tutvuda Albaania kui riigiga, kuhu ma oma elu jooksul võib- olla kunagi ei oleks sattunudki. Pean tunnistama, et see reis ületas mitmekordselt mu ootused. Lisaks põnevatele ringreisidele sellel imelisel maal, mille käigus nägime väga põnevaid paiku, sain ma tunda, kui toredad, siirad ja abivalmid on albaanlased. Samuti ei olnud mu lootused ka missitiitli suhtes nii kõrged ning seetõttu on võistlus minu jaoks eriti õnnestunud.

Kirjelda oma tavalist päeva kohapeal? Minu jaoks ei olnud ükski päev tavaline, sest enamasti kõik need erinesid teineteisest. Enne suuri ettevalmistusi finaaliks oli meil palju vastuvõtte ja külaskäike, mille käigus tutvusime Albaania inimeste, kommete ja kultuuriga. Selle aja jooksul toimusid ka minivõistlused, kus selgitati välja Miss Bikini, Miss Talent, Miss Karaoke ja Miss Disco Queen. Kui algasid ettevalmistused finaaliks, olid päeva sarnasemad. Tavaliselt oli meil hommikusöök kell 9.30 millele järgnesid kolme ja poole tunnised lavaproovid. Siis oli lõunasöök ja keskmiselt tund aega puhkust hotellis. Õhtupoolikul olid samuti umbes sama pikad proovid, millele järgnes õhtusöök ja väike pidu, kus tüdrukud said tantsida ja üksteisega paremini tutvuda. Magama saime tavaliselt üsna hilja, kuid uneaega oli piisavalt, et järgmine päev jälle reibas ja rõõmsameelne olla. Lõuna- ja õhtusöögid korraldati alati väga huvitavates paikades, mistõttu ei olnud päevad ühekülgsed.

Kas teiste kandidaatidega tuli ette ka rivaalitsemist või valitses üldiselt sõbralik õhkkond? Tüdrukud oli üldiselt väga toredad ja lõbusad, mis oli väga positiivne. Mina otsest rivaalitsemist küll ei märganud.

Mis oli võistluse juures kõige jõudunõudvam? Ja mis ei valmistanud üldse raskusi? Nii minu kui ka teiste tüdrukute jaoks olid kõige väsitavamad lavaproovid ja pikad bussisõidud. Algsuses kartsin ma ka suhtluskeele pärast, kuna Eestis ei ole ma saanud väga palju inglise keele praktikat. Kuid seal olles ei valmistanud see üldse raskusi ja sain vabalt inimestega suheldud. Kas I printsessi tiitel tuli sulle üllatusena? Kuna see oli mu esimene rahvusvaheline võistlus, ei osanud nii kõrget kohta oodata. Mõtlesin, et kui isegi finaali saaksin, oleks väga tore. Kui I printsessi tiitel välja kuulutati, olin väga üllatunud ja loomulikult kirjeldamatult õnnelik. Millised võisid olla sinu plussid teiste kandidaatide ees? Ma olin täpselt selline, nagu ma olen igapäevaselt – rõõmsameelne, särtsakas ja energiline. Osad missid hakkasid teiste tüdrukute eeskujul endast paremat muljet jätma, pidevalt millegagi esinema ja endale tähelepanu tõmbama. Mina arvan aga, et väga oluline on loomulikkus ja iseendaks jäämine. Loomulikult ei tohi liiga tagasihoidlik ja tuim ka olla.

Millega siin Eestis lisaks kooliskäimisele tegeled? Neli korda nädalas pärast kooli olen kehahooldustoodetele konsultant nii Stockmannis kui Kaubamajas, veel tegelen modellindusega ja viimased üheksa aastat on hobiks ka kergejõustik.

Kas sul on plaanis veel missivõistlustest osa võtta? Kui mul selline võimalus avaneb, siis kohe kindlasti.

Sinu karjääri ja tuleviku unistused? Lõpetada edukalt gümnaasium ja samas tegeleda nii modellinduse kui missindusega. Samuti huvitab mind õigusteadus. Kui otsustan kunagi seda õppima minna, siis selleks ajaks plaanin missinduse ja modellindusega lõpetada, et tõsiselt pühenduda. Kuid kuna olen veel väga noor, siis kindlaid plaane ei ole teinud. Eks seda ole näha, mis elu toob.

VAATA LISAKS:

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory