Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Indrek Toome: “Pidevalt on midagi tehtud selleks, et pinda paremini kasutada, et iga ruutmeeter paremini teeniks”

Viru Keskuse suuromanik Viru Väljaku Arenduse ASi juhatus teeb ettepaneku maksta 20 mln krooni dividende, seisab 2008. aasta majandusaruandes. Üks omanikest Indrek Toome seda otsust veel lukku ei pane.

„Juhatus võib küll teha otsuse, et anname 20 miljonit, aga aktsionäride üldkoosolek tuleb pärast kokku ja otsustab, et anname 30 miljonit,“ selgitas Viru Väljaku Arenduse nõukogu liige ja üks omanikest Indrek Toome dividendide maksmise lõplikku otsustamist. Ta lisas, et aktsionärid võivad otsustada ka dividende üldse mitte välja maksta.

„Nii Viru Center kui Viru Väljaku Arenduse on mõlemad väga edukalt töötanud ja toimetanud,“ kommenteeris Toome head läinud aastat. „Viru keskus on the best place in town (parim koht linnas – toim) äri kohalt,“ leidis ta. „Lõppude lõpuks kui kaupleja kuuleb, et Viru Keskuses käib igapäevaselt läbi 30 000 inimest, ütleb see rohkem kui ükskõik mis asi,“ märkis ta. 

Viru Väljaku Arenduse nii käive kui kasum kasvasid mullu. Ettevõte teenis veidi üle 30 mln krooni kasumit, kui aasta tagasi oli see pea 27 mln krooni. Müügitulu teeniti 73,4 mln krooni, aasta tagasi oli see 65,7 mln krooni. Peamine müügitulu tuli renditulust. Jaotamata kasumi jääk peale kasumi jaotamise ettepanekut on 32 787 615 krooni.

„Käibe arvelt,“ vastas Toome küsimusele, mille arvelt kasum mullu tõusis. „Aasta-aastalt on natuke kasvanud. Vaadatakse ümber ka Viru Keskuse pindasid. Igal juhul on toimunud teatud liikumine. Pidevalt on midagi tehtud selleks, et pinda paremini kasutada, et iga ruutmeeter paremini teeniks,“ selgitas ta lähemalt. Toome uskus, et üüritasude tõusu arvelt peaks käive ka sel aastal tõusma.

„Eelmine aasta ei vaadatud veel neid asju ümber,“ ütles Toome selle kohta, kas ka üürihinnad mullu tõusid. „Lepingud sõlmiti viis aastat tagasi, kui keskus avati. Enamuses rendilepingutes oli kirjas, et viie aasta pärast vaadatakse rendihinnad üle. Ja nüüd siis vaadatigi. Algul, kui Viru Keskus käivitati, ei olnud seal loomulikult kõrged üürihinnad. Käivete suurenedes on olnud põhjust ka üürihinda tõsta,“ rääkis kinnisvaraärimees.

Ettevõtte juhatuse ja nõukogu liikmetele mullu töötasusid ei makstud. Operatiivne juhtimis- ja haldusteenus osteti ASlt Viru keskus.

TAUST
AS Viru Väljaku Arenduse juhatuse liikmed:
Alvar Ild
Katrin Mühls

AS Viru Väljaku Arenduse nõukogu liikmed:
Kai-Erik Wilhelm Becker   
Aldo Dapon   
Tiit Roben   
Indrek Toome

AS Viru Keskuse omanikud:
51,4% – Viru Väljaku Arenduse AS
44,9 % – AS Viru Center
3,7% – AS Hotelco

AS Viru Väljaku Arenduse omanikud:
50% E.L.L. Kinnisvara
50% Parmalo Invest OÜ, millest omakorda 25% OÜ Harmaron, mille omanikud on võrdselt 50 protsendiga Indrek Toome ja Alvar Ild

 

Refereeritud artikli täisteksti loe Äripäevast


Tags assigned to this article:
Indrek ToomeReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory