Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Evelyn Sepp Gossip.ee-le: Mul on hea meel, et nii palju tippujujaid õnnestus korraga kokku saada

Eile tähistas Eesti ujumine oma 100. juubelit ning selle auks korraldas Eesti Ujumisliit eesotsas Evelyn Sepaga Tartus ujumispäeva. Eesti Spordimuuseumis avati ujumise teemaline näitus ning Aura veekeskuses peeti maha üks tuline võistlus veepallis, kus olid vastamisi Eesti parimad ujujad ning Tartu linnavalitsus.

Evelyn Sepp rääkis Gossip.ee-le, et nende ühine eesmärk on on propageerida veega seotud spordialasid ning ujumisoskuse olulisust ja kasulikkust igas eas ja füüsilises vormis inimestele.

Üritus sai alguse juba hommikul vara, kui Tallinnas kogunesid Eesti tipp-ujujad, nende treenerid ning Eesti Ujumisliit, et sõita ühekoos bussiga Tartusse. Tartus suunduti Eesti Spordimuuseumisse, kus tehti kokkuvõtted Eesti noorte ja täiskasvanud tipp-ujujate suvistest tiitlivõistlustest – kokku võeti nii Juunioride Euroopa Meistrivõistlused, äsja lõppenud pikaraja Euroopa Meistrivõistlused ning meisterujujate Maailmameistrivõistlused.

Sõna võtsid peale Eesti ujumisliidu presidendi Evelyn Sepa ja peatreeneri Riho Haljandi ka Tartu Linnavolikogu esimees Aadu Must; Toivo Viilep, kes pani umbes aasta tagasi kokku Ujumine 100 ajaloo lühiloo; Eesti Spordimuuseumi teadur Rait Männik; Nora Kutti, kes on Eesti ujuja ja kergejõustiklane ning veteransportlane; Tartu Ülikooli ujumise lektor Kaja Haljaste; Helle Stukis, kes on samuti väga teenaks ja mitmekordne tiitlivõistluste medaliomanik ning Kristiina Arusoo, Eesti avaveeujumiste üks põhikorraldaja.

Seejärel alavti pidulikult näitus Eesti ujumine 100, mis oli valminud Eesti Ujumisliidu ja Eesti Spordimuuseumi koostööl. Näitusel tehti ülevaade Eesti Ujumise ajaloost sh ujumisvarustuse arengust laiemalt.

Meeleolukas päev jätkus Tartu Aura veekeskuses, kus veepalli lahingus olid vastamisi Eesti parimad ujujad ning Tartu linnavalitsus eesotsas linnapea Urmas Kruuse ja abilinnapeade Raimond Tamme, Vladimir Šokmani, Margus Hansoni ning Karin Jaansoniga. Mängu juhtisid meisterujujate MM veepalliturniiril pronksmedali võitnud meekonna liikmed. Et võistlus oleks pisut võrdväärsem sai Tartu linnavalitus kasutada ujumisrõngaid ning lestasid. Trikoo tõmbas selga ka Evelyn Sepp, kes mängis ka mõned minutid Eesti tipp-ujujate meeskonnas. Väga tasavägise mängu võitsid lõpuks Eesti ujujad seisuga 7:5.

Tartu linnapea Urmas Kruuse aga kaotusest löödud ei olnud. „ Mul on hea meel, et nad võitsid, kui need tublid Eesti noored, kes on meile nii palju rõõmu valmistanud oma tublide tulemustega, oleksid meile alla jäänud, oleksin ma väga pettunud ja neisse usu kaotanud,“ rääkis Kruuse Gossip.ee-le.

Eesti Ujumise juubelile pandi väärikas punkt uhke tordiga, mille lõikasid üheskoos lahti Evelyn Sepp ning Urmas Kruuse. Evelyn Sepp jäi ise ürituseg rahule ning tundis kõige suuremat rõõmu selle üle, et nii palju tipp-ujujaid õnnestus korraga kokku saada kuna paljud neist elavad ja treenivad välismaal.

Galerii: Gossip.ee (Marianna Link)

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory