Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Daily Mail valgustab: Kuidas käib kaasaegse auto vargus 23 sekundiga?

OHMYGOSSIP – Kaasaegsed ilma võtmeta autod on varastele väga kerge saak. Piisab vaid võtme signaali võimendamisest kodu ukse juures kui auto uksed iseenesest avanevad, sest auto saab aru, et omanik on auto juurde jõudnud. Varguseks vajalikke seadmeid müüvad aga varastele professionaalsed lukufirmad, vahendab Daily Mail.

Vargus käib nii, et üks varastest seisab maja välisukse juures koos seadmega, mis võimendab võtme signaali. Signaalivõimendaja saadab signaali autosse, kus teine varas avab ukse. See skeem, millega pole vaja varastada võtit ega lõhkuda auto aknaid, kestab vaid paarkümmend sekundit.

Selle lihtsa skeemiga on Inglismaal varastatud juba kümneid tuhandeid autosid. Kuna asi on nii lihtne, on autovarguste hulk kasvanud kohati 80 protsenti. Varastatakse ilma võtmeta autosid nagu BMW, Ford, Audi, Land Rover, Volkswagen ja Mercedes.

Sama skeemi on võimalik kasutada ka autoparklates. Vahemaa seadme ja võtme vahel peab olema kuni 9 meetrit.

Inglased süüdistavad nüüd autofirmasid ja valitsust, et nad pole mitte midagi ette võtnud selliste varguste tõrjumiseks. Lisaks kõigele on selliseid varguse vahendeid võimalik osta ja omada täiesti seaduslikult. Lisaks on müügil programmeerimisseadmed, mis võimaldavad autol unustada vana võtme kood ja salvestada uus kood.

Kuidas end selliste varguste eest kaitsta? Esiteks tuleb auto võtit hoida enam kui 5 meetri kaugusel välisuksest. Asjatundjad aga soovitavad vältida võtmete peitmist, sest kui kurjategijad tahavad autot, siis tulevad nad korterisse või majja sisse ja pööravad selle pahupidi, et võti üles leida. Autoparklates ja muudes sellistes kohtades on mõistlik kasutada nn faraday taskuid, millest võtme signaal läbi ei lähe.

Auto soovitatakse parkida valgustatud kohta ning paigaldada eraldi roolilukk ja jälgimisseade.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIIT


Reklaam:
error:
Copyright © NordenBladet 2008-2019 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directoryblog.tr.ee