Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Vene juurtega värske Miss Soome Alina Voronkova langes oma päritolu tõttu rünnaku ohvriks

Vene juurtega värske  Miss Soome Alina Voronkova langes oma päritolu tõttu rünnaku ohvriks

NordenBladet — Venemaa päritolu värske Miss Soome Alina Voronkova langes pärast missitiitli võitu sotsiaalmeedias rünnaku ohvriks. Alina pere kolis Venemaalt Soome 1990. aastal. Tema isa Dmitri on venelane ja ema Svetlana ingerlane, aga kodune keel on peres vene keel. Sotsiaalmeedias avaldatakse pahameelt, kuidas saab Soome miss olla venelane, vahendab Ilta-Sanomat.

Alina ise ütleb, et on sündinud ja kasvanud Soomes, käinud Soomes koolis ja on Soome kodanik. Ta ei pea midagi täiendavalt kellelegi tõestama. Peres on peale tema ja vanemate veel kolm aastat vanem õde. Pere kolis Soome ligi 30 aastat tagasi, kui ema ootas esimest last.

Ema Svetlana on rääkinud, et nad hakkasid Soome kolimise peale mõtlema kohe, kui kuulsid, et Soome toonane president Mauno Koivisto andis ingerlastele loa kodumaale kolida. Svetlana abiellus 1990. aasta novembrikuus ja hakkas kolimise pabereid ajama.

Svetlana räägib, et NLiidust oli toona raske välja pääseda ja neil oli vaid kavatsus Soome vaatama tulla. Mees aga leidis kohe tööd ja naine oli rase, nii otsustati jääda.

Svetlana töötas algul koristajana ja mees vineeritehases töölisena. Esimene laps, Alina vanem õde Karina sündis juba Soomes.

Ühe asja tahab aga Svetlana selgeks teha: paljud räägivad, et Alinal on topeltkodakondsus. Tegelikult ei ole. Neil on dokument, mille president Martti Ahtisaari on allkirjastanud 1998. aastal. Sealt võib välja lugeda, et pere liikmed said Soome kodakondsuse. Tookord nõuti Venemaal, et loobutaks Vene kodakondusest ja pere tegi seda. Svetlana tunnistab, et on soomlane. Tema neiupõlvenimi on Kinnar, ema perenimi oli Neuvonen.

 

Avafoto: Alina Voronkova (Instagram)
Allikas: Eestinen.fi

Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIIT


Tags assigned to this article:
Alina VoronkovaMiss Soome

Reklaam:
error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directoryblog.tr.ee