Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Väikeettevõte elustab nostalgilise Lehmakese tootmist

Osaühing Viru Kaubandus toob taas turule nõukogudeaegse retsepti ja kujundusega kommi Lehmake, rääkis Äripäevale projekti käivitaja Urmas Velleste.

Lehmakommi hakatakse tootma Saaremaal Nasva Pagari ruumides, kus Viru Kaubandus lõi käed ruumide ja osade tootmisseadmete rendiks. Esialgseks traditsiooniliste lehmakommide tootmismahuks on kavandatud 20 tonni kuus. Viru Kaubandus võtab oma palgale ka 15 Nasva Pagari töötajat, ütles Velleste. Kui õnnestub viis töötajat juurde leida ja nad välja koolitada, suurenevad tootmismahud juba sel suvel. Lehmakommi liini maksimaalseks tootmisvõimsuseks on 60 tonni kuus.

“Selline plaan on,” tunnistas AS Nasva Pagari juhataja Tiia Rand. Pikemalt ei soostunud Rand reedel rääkima, vabandades seda nädalase reisiga Norrasse.

„Ootame praegu Lätist pakendeid, need on tulemas,“ rääkis Velleste asjade seisust. Lehmakese põhitoorme ehk kondenspiima ostab Viru Kaubandus Eestist. Neljast hankijast on kolm kodumaist, üks aga Lätist.

Maius jõuab müüki juba aprilli lõpus või mai algul. „Alustame müüki kahes suures kaubandusketis. Tänase seisuga ei saa me kahjuks kõiki kette komme täis panna,“ sõnas Velleste. Jaemüüjate nimesid ei soostunud ta avaldama, vihjates, et poodnike huvi nostalgilisi komme saada oli tootja jaksust suurem ning kõrvalejäänud tunnevad end puudutatuna.

Velleste sõnul on Eestis vaid kaks inimest, kes traditsioonilist lehmakommi tööstuslikult valmistada oskavad. Velleste ise töötas kunagi Rakvere lehmakomme valmistanud Viru Leivas ning on enda kinnitusel üks neist kahest väärtuslike oskustega mehest. Lisaks lehmakommidele toodab Viru Kaubandus praegu ka kolme sorti küpsiseid. Lehmakese kommi tootmist alustas 1972. aastal Rakvere Leivakombinaat. Patendiameti andmetel kuulub Lehmakese kaubamärk praegu Marekom Investile.

“Omandasime kaubamärgi ja see on praegu ümber vormistamisel,” vastas Velleste Äripäeva täpsustavale küsimusele. “Sellega tegeles kolleeg, seetõttu ei oska paberite liikumise kohta väga täpselt öelda,” lisas ta ja märkis, et Viru Kaubanduse õigused Lehmakese kaubamärgile kehtivad aastani 2017.

Sõnamärk Lehmakomm kuulub samas ASile Cautes, mis toodab kompvekke Tartumaal Nõos.

Viru Kaubanduse omanikuks on alates selle aasta 16. veebruarist advokaadibüroos Teder, Glikman Partnerid töötanud Maksim Greinomani advokaadibüroo Greinoman Co.

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory