Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Eeva ja Villu Talsi alustavad täna rahvamajade tuuri

OHMYGOSSIP — Eesti pärimusmuusika keskus sõidutab viiel õhtul pärimusmuusika rahvani, külastades Haanja, Tori, Iisaku, Aruküla ja Nõuni Rahvamaja.

Esmakordselt saab publik näha kontsertturneel tuntud rahvakandle mängijat Heino Sõna. “Turnee teeb erakordseks võimalus kohtuda rahvamuusikas kõrgelt hinnatud kandlemängija Heino Sõnaga, kes saavutas oma tuntuse juba 1970ndatel. Heino on haruldane pillimees, ta on üks vähestest rahvakandle mängijatest, kes on Eestis alles jäänud, viies edasi meie pärimuskultuuri. Lisaks on teda tore jälgida, ta mängib alati suu naerul ja pajatab põnevaid lugusid sajanditagusest elust ja olust,” selgitas Eesti pärimusmuusika keskuse juhataja Tarmo Noormaa kontserttuuri olulisust.

Sõna tõdes, et talle meeldib noortega koos pilli mängida ja tutvustada lugusid, mis tema ajal pidudel nõutud olid. “Hea on veel oma silmadega näha, et rahvakannel tuuakse taas ellu ning rahva ette,” sõnas 79-aastane Karksi-Nuia pillimees. Kohtumisi inimestega hubastes rahvamajades ootab vanameister väga. “Sõbralikus seltskonnas ja rahvale lähedal olles tekib soe tunne ning siis pill ka heliseb,” lubas ta.

Rahvamajade turnee on saanud indu Eesti pärimusmuusika hindamatu jäädvustaja August Pulsti omaaegsetest ringreisidest. Tuur kannab ülesannet viia kokku vanad ja noored, kes aitavad elusana hoida Eesti rahvakultuuri ja -kombeid ning hinge ja vaimu läbi pärimusmuusika. Noore põlvkonna pärimusmuusik ja Curly Stringsi liige Villu Talsi lisas, et noorte roll on õppida ja uuendada. “Õppida vanematelt olemasolevaid tarkusi, aga ka viia end kurssi viimase aja moega, et siis otsustada, mida omaks võtta ja edasi kanda,” rääkis ta.

Rahvamajade tuur toob viiel õhtupoolikut lavale erinevate põlvkondade esindajad ja programm pakub publikule etteasteid Heino Sõnalt, Eeva ja Villu Talsilt ning kohalikelt noortelt pärimusmuusikutelt.

Kontsertreis saab alguse 9. novembril kell 19.00 Haanja rahvamajas ja jätkub 10. novembril Tori, 11. novembril Iisaku, 12. novembril Aruküla ja 13. novembril Nõuni rahvamajas.

 

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory