Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Eesti president Toomas Hendrik Ilves on võtnud kinnisvara soetamiseks neli laenu

Eesti president Toomas Hendrik Ilves maksis 2008. aastal neljast kinnisvaralaenust tagasi vaid üht. Teised laenujäägid ei vähenenud, selgus eile avaldatud majanduslike huvide deklaratsioonist.

Ilvese laenude põhiosa vähenes vaid 70 368 krooni võrra ehk ligi 6000 krooni kuu kohta. Kokku ulatus laenujääk 6,3 miljoni kroonini, vahendab Äripäev.

Seitsmekordset Eesti keskmist palka ja 20%list esindustasu saav Toomas Hendrik Ilves omab Ärma talu Viljandimaal ja kaht korterit Saksamaal, kus talle kuulub pool kaasomandist. Üks korter asub Göttingenis ja teine Würzburgis.

Kinnisvara soetamiseks on president võtnud neli laenu. Nordea Pangast saadud eluasemelaenu jääk oli deklaratsiooni esitamise seisuga 56 368 eurot ehk 881 877 krooni. Mulluse deklaratsiooni ajal oli see 952 246 krooni, seega kustutas Ilves laenu põhiosast 70 368 krooni.

Teine laen oli HypoVereinsbankist ja jääk oli 209 634,53 eurot ehk 3 280 068 krooni. Mulluse deklaratsiooni ajal oli laenujääk täpselt sama suur – 209 634,53 eurot. Deklaratsioonis tuleb näidata võlad pankadele ja teistele eraõiguslikele isikutele, kui võla suurus ületab eelmise kuue kuu ametipalga. Märkida tuleb võlausaldaja nimi ning võlajääk deklareerimise ajal.

Ühtlasi tuleb deklareerida ka muud varalised kohustused ja selle punkti all on Ilvesel kaks kinnisvõlga suuruses 1,92 miljonit ja 2,4 miljonit krooni. Mõlemad on tekkinud seoses laenuga kinnisvara soetamiseks. Laenu on andnud Bayerische Hypotheken- und Wechsel-Bank AG.


Tags assigned to this article:
Ärma taluToomas Hendrik IlvesReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory