Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Indrek Galetin Gossip.ee-le: “Paraku ma nii palju ei teeni, et suudaks selle raha eest reisile sõita.”

Indrek Galetin on noor fotograaf, kes tegeleb hetkel isikunäitusega “Amour – Lemmikloomade eri”, mille heategevuslik netioksjon lõpeb juba sellel laupä eval. Vaatame aga, mida räägib tubli ja särtsakas Indrek Gossip.ee-le oma tegemistest ja fotograafiast.

Räägi palun oma tulevikuplaanidest. Nagu kuulnud olen, siis üritustel Sa enam ei pildista ja nagu Sa äsja mulle mainisid, siis “kollast asja ka ei tee”. Millega konkreetselt tegeled ja mis on sihid, mille poole pürgid?
Tulevikuplaane on väga palju ja praegu ei oksa ma veel täpselt öelda, mille konkreetsega kavatsen suvel tegelema hakata. Seoses Eurovisiooni lauluvõistlusega (Indrek Galetin on juba teist aastat olnud Euroopa Ringhäälingute Liidu poolt tellitud Eurovisiooni lauluvõistluse ametlik fotograaf – toim.) on mul tulnud palju huvitavaid tööpakkumisi. Võimalusel sõidan ennast arendama välismaale. Pressifotoga ma tõesti enam ei tegele, sest olen sellest välja kasvanud ja mulle meeldib areneda. Tänapäeval suudab juba peaaegu igaüks osta endale peegelkaamera ja peol või mõnel üritusel, kontserdil pilti teha. See ei ole midagi erilist ja ma ei näe sellel mõtet. Olen tahtnud alati teistest erineda, mul on olnud alati kõrged sihid ja ma ei ole endaga kunagi rahul. Püüan saavutada alati nii palju kui suudan ja nii kiiresti kui võimalik.

Mis on olnud Sinu fotograafina töötamise karjääris peamine murdepunkt või läbilöök?
Arvan, et peamised läbilöögid ja murdepunktid on alles ees. Arenguruumi on tohutult ja õppida on mul veel väga palju. Olen nagu vein, mis läheb iga aastaga aina paremaks. Peale selle ei ole kahjuks Eestis võimalik fotograafiaga karjääri teha ja võimalused õppimiseks ja töötamiseks on sel alal minimaalsed. Kindlasti tunnen aga uhkust ma selle üle, et olen olnud Serbias ja Venemaal toimunud Eurovisiooni lauluvõistluse ning Hollandis ja Küprosel toimunud laste Eurovisiooni lauluvõistluse ametlik fotograaf. Need on olnud fantastilised ajad, mil olen saanud suurepäraseid kogemusi ning tutvunud huvitavate inimestega üle terve maailma! Igatsen juba järgmist kevadet, mil Eurovisioon toimub Norras.

Peale selle olen osalenud väga paljudes huvitavates projektides ning teinud mitu ühis- ja isikunäitust. Eelmine aasta avasin oma esimese heategevusliku fotonäituse “Amour – Vahet pole”, mille netioksjoniga koostöös Osta.ee´ga kogusin Aids´i ennetuskeskuse toetuseks 123 000 krooni. Praegu tegelen isikunäitusega “Amour – Lemmikloomade eri”, mille heategevuslik netioksjon lõpeb juba sellel laupäeval. Pakkumisi saate teha SIIN.  Seekord annetan oksjoniga kogutud raha koduta loomade heaks.

Kui vana Sa olid, kui Sinu esimene foto Eesti ajakirjanduses avaldati? Mis pildiga oli tegemist ja kes avaldas?
Ausalt öeldes ma ei mäleta kui vana ma siis olin, aga tean kindlalt, et see oli pilt minu Collie tõugu koerast ja see avaldati ajalehes SL Õhtuleht. Olin siis umbes 12 aastane. Teismeeas, kui hakkasin fotograafiaga tõsisemalt tegelema, osalesin väga paljudel fotovõistlustel ja minu tehtud pilte avaldati pidevalt. Üks esimesi ja suuremid artikleid koos minu tehtud piltidega oli 2005. aasta ajakirjas Just!. Käisin siis Kiievis toimunud Eurovisiooni lauluvõistlusel ja ajakirja Just! peatoimetaja võttis minuga ühendust ning palus pilte Eurovisiooni teemalise artikli tarbeks. Sealt sain ka oma esimese honorari ja nii see kõik algaski :)

Kes on Sinu meelest Eestis 5 kõige paremat fotograafi?
Eestis on väga palju häid fotograafe. Kindlasti on minu lemmikud Madis Palm, Viktor Koškin, Laura Kallasvee ja Olga Makina.

Ja kõige halvemad?
Halbu fotograafe ei ole, on olemas lohakad fotograafid.

Sul on tulemas nädala lõpus heategevusliku näituse oksjoni lõpetamine. Räägi palun sellest lähemalt?
Avasin 22. mail Rotermanni kvartalis oma teise heategevusliku fotonäituse “Amour – lemmikloomade eri”, kus piltidel seekord viisteist alasti Eesti tuntud inimest koos oma lemmikloomaga. Näitus oli Rotermanni kvartalis üleval kaks nädalat. Kõik fotod panin koostöös Osta.ee´ga kaheks nädalaks oksjonile ja juba 20. juunil toimub restoranis Dominic kutsetega külalistele oksjoni ametlik lõpetamine. Samal üritusel saab jälgida ka oksjoni kulgu ja anda viimaseid panuseid. Oksjoni müügitulu annetan kodutute loomade heaks. Praegu on näitus üleval restoranis Dominic ja lounge Stereos.

Milline on järgmine projekt, mille ette võtad?
Ideid ja mõtteid on palju, aga praegu täpsemalt ei oska veel öelda.

Kes tuntud eestlastest Sind kõige enam inspireerivad? Miks just nemad?
Mind inspireerivad tegusad ja andekad inimesed. Selliseid on Eestis väga palju!

Mis kaamera Sul on? Palju maksab?
Fotograafi andekus ja looming ei olene kaamerast ega ka selle hinnast.

Kas Eesti fotograafide palk võimaldab korra või paar aastas puhkamas käia?
Oleneb milline fotograaf ja kelle palgal Sa oled. Mina olen vabakutseline ja paraku nii palju ei teeni, et suudaks selle raha eest reisile sõita.

Millised plaanid on suveks?
Puhkan, naudin päikest, merd ja head seltskonda. Püüan võimalikult palju aega veeta koos sõprade ja lähedaste inimestega.

Kas Sul on see keegi olemas, või oled vaba ja vallaline?
Olen otsustanud, et ei kommenteeri oma eraelu ja seega parku ei vasta sellele küsimusele. Kes teab, see teab.

 

Vaata lisaks ka meie pildigaleriid, kus on näha “Amour – Lemmikloomade eri” näituse pildid.
Indrek Galetini kodulehekülge näed SIIT
Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory