Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Oleg ja Andres Sõnajalale kuuluv Eleon AS investeerib tuuleenergeetikasse üle 100 miljoni euro

Oleg ja Andres Sõnajalale kuuluv tuuleenergeetikaga tegelev Eleon AS investeerib 101,4 miljonit eurot tuulikute ja tuuleparkide arendusse, järgmisel aastal on plaanis alustada Vaivara tuuleelektrijaama ehitusega. “Tõepoolest, emiteeritud on aktsiaid ja meil on teatavasti turule tulnud uue põlvkonna tuulik, plaanid on meil ambitsioonikad,” ütles Eleoni juhatuse liige Andres Sõnajalg BNSile.

“Eleoni strateegia on kahetasandiline, eesmärk on hõlmata nii tuulikute tootmist ja eksporti kui ka oma toodetud tuulikutel põhinevate tuuleparkide opereerimist,” lisas Sõnajalg.

Sõnajala sõnul asub suurim tuulepark Vaivara vallas endise kaevanduse territooriumil ja sinna on plaanis rajada 255-megavatine Eleoni tehnoloogiat kasutav tuuleelektrijaam. “See tähendab 85 tuulikut. Vaivaras on ehitusega plaanis alustada 2016. aastal ja installeerida esimesel aastal 12-15 tuulikut ning järk-järgult tootmismahte kasvatades jõuda kuni 25-30 tuulikuni aastas,” ütles Sõnajalg.

“Projekti finantseerimisse on plaanis kaasata ka laenuvahendeid tuuleenergiat tundvatelt finantsasutustelt,” ütles Sõnajalg.

Eleon AS on asutatud 2007. aastal, ettevõtte juhatusse kuuluvad Andres ja Oleg Sõnajalg. Ettevõtte 2013. aasta käive oli 305 580 eurot ja kahjum 80 985 eurot.

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory