Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Kas Riias keelatakse homoparaad?

Täna otsustas Riia linnavalitsus tühistada selleks nädalavahetuseks Läti pealinnas Vermandarzsi pargis kavandatud seksuaalvähemuste paraadile antud loa.

Riia linnavalitsuse juhi Andris Grinbergsi sõnul muutis meeleavalduste, rongkäikude ja pikettide korraldamiseks lube andev volikogu komisjon oma 8. mai otsust, mis lubas korraldada homoparaadi Vermandarzsi pargis, Elizabetes ja Terbatase tänaval. Komisjon otsustas oma esialgse loa tühistada pärast uute asjaolude ilmsikstulekut ja politseiga konsulteerimist, vahendab LETA.

Grinbergs selgitas, et komisjonile oli esitatud 34 volikogu liikme allkirjaga protestikiri ning avalik arvamus ürituse suhtes oli muutunud, samuti oli alust arvata, et üritusega võib kaasneda vägivallapuhanguid. Politsei ja linnavalitsuse komisjon soovitasid paraadikorraldajatel viia see üle Daugava kaldale, kuid organisaatorid lükkasid selle ettepaneku tagasi. “Linnavalitsuse komisjon ei soovinud üritust keelata, kuid seda tehti turvalisuse kaalutlustel. Lõplik otsus on nüüd kohtu käes,” selgitas Grinbergs. Mees ei eitanud, et on viimasel ajal olnud suure surve all ja isegi kaalunud tagasiastumist. Väidetavalt olla abilinnapea Almers Ludviks esitatud talle ultimaatum, et kui täna kella 16-ks ei tühistata lubavat otsust, siis mees vallandatakse. Lä ti katoliku kiriku pea Janis Pujats esitas linnavalitsusele 7000 allkirjaga pöördumise, milles nõuti homopraadi keelamist kesklinnas.

Homoparaadi korraldav ühing Mozaika esitas täna Riia piirkondlikule halduskohtule taotluse keelu tühistamiseks ning kohus vaatab selle läbi homme. Sel nädalavahetusel toimuvad kolmepäevane seksuaalvähemuste üritus, mille üheks osaks oli kavandatud laupäevane homoparaad.

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory