Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Mari Metsallik Ohmygossip.ee-le: Taevas ei ole midagi sellist, mida mitte uskuda

OHMYGOSSIP — Jäära tähtkujus sündinud kaunis modell, raamatu autor ja looduslaps Mari Metsallik räägib, et on astroloogia vastu tundnud suurt huvi. “Taevas ei ole midagi sellist, mida mitte uskuda. Läbi sodiaagi reisides mõjutavad transiitsed planeedid meie psüühikat igal hetkel. Nende tundmaõppimine võib aidata lahti mõtestada, miks just minuga, just praegu, just selline asi juhtus,” räägib Mari Metsallik Ohmygossip.ee-le.

Mis tähtkujust te olete? Kas üldse või kui palju tähtkuju iseloomustus klapib teie iseloomuga?
Minu sodiaagimärk on Jäär. Jäär on positiivne (yang) kardinaalne tulemärk. Tule positiivsed omadused ühtivad minu ellusuhtumisega. Samas on yang päikesemärk ekstravertne kuigi mulle tundub enda puhul pigem vastupidi. Jällegi minu astsendent, tõusumärk – päikesemärk, mis tõusis üle idahorisondi hetkel, mil sündisin on Lõvi. See teeb minust uhkeldava, lõbujanulise, karismaatilise, hea südamega inimese, kellel on soov teiste elu paremaks teha.

Kas te olete astroloogia vastu ka suuremat huvi tundnud, uurinud näiteks enda astroloogilist kaarti, lugenud vastavat kirjandust vms.?

Jah, mõned aastad tagasi tundsin astroloogia vastu päris suurt huvi. Sain selle huvi oma vennalt, kes endale ise sünnikaarti koostas, mis on algajale astroloogiahuvilisele väga keeruline ettevõtmine. Kõigepealt tuleb üles otsida oma sünnikoha pikkus- ja laiuskraadid, tuleb arvutada õigete kellaaegadega, arvestada seejuures GMT-d ja suveaega. Kasutama peab logaritmitabelit. Selleks kõigeks ei jätkunud mul teadmisi ega ausalt öeldes ka viitsimist ja minu rõõmuks saab kasutada ka Interneti, kus on vaja teada ainult oma täpset sünnikellaaega. Sünnikaardi uurimist, eriti koos õppinud astroloogiga, võib võtta kui võtit, mis aitab avada uksi iseenda hingesaladuste tundma õppimisel. Öeldakse, et see, kes astroloogiat kord on õppinud, ei vaata enam kunagi maailma (ega inimesi) sama pilguga.

Kas ja kui palju te tähemärkidesse ja horoskoopidesse üldse usute? Kas loete näiteks lehesabadest päevaennustusi, uurite naisteajakirjadest suhtehoroskoope, enne suuremaid ettevõtmisi vaatate taevamärke jne?

Taevas ei ole midagi sellist, mida mitte uskuda. Läbi sodiaagi reisides mõjutavad transiitsed planeedid meie psüühikat igal hetkel. Nende tundmaõppimine võib aidata lahti mõtestada, miks just minuga, just praegu, just selline asi juhtus. Siiski tuleks neid võtta ainult kui soovitajaid, mitte kui diktaatorit.  Siinkohal tuleb igal inimesel ise mõelda, kumba ta tahab rohkem uskuda – kas Õhtulehe horoskoopi või tähetarkade, teemat õppinud inimeste ennustusi.

Kuidas klapib teie tähtkuju teie lähedaste tähemärkidega? On teil mõni eluline näide stiilis „täpselt nagu horoskoobis!“
Inimsuhetes ei ole tähtis ainult päikesemärkide kokkusobivus. Olin kunagi suhtes mehega, kelle päikesemärk on Kaalud, see on Jäära vastasmärk. Tähtsad on hoopis igasugu konjuktsioonid, trigoonid ja sekstiilid sünnikaartidel. Konjuktsioonid on ühendused planeetide vahel, trigoonid ja sekstiilid on harmoonilised aspektid. Need ühtivad omavahel, mida rohkem neid on, seda parem. Oma kaaslase sünnikaarti ma tol ajal veel näha ei saanud, aga ju neid ühendusi seal parasjagu ikka oli.

Mida arvate ennustajatest? Kas olete ise kunagi nende juures käinud?

Ennustamisega tänapäeval on see probleem, et ennustajaks hakkab iga igavlev rahajanus tegelane, kes mõnda kaarditrikki juba oskab ja tema kunded võtavad tema ettekuulutusi tõe pähe. Kui need ei ühti kliendi enda soovidega tulevikuks, siis võib ta igaveseks loobuda ka proovimisest (sest, ah, niikuinii ma ei ju ei saa) ja see on ju suur viga, mida teha. Samuti võib juhtuda, et ennustaja juures käies kaob inimene sinna tulevikku ära ja unustab selle kõige tähtsama – elada hetkes, siin ja praegu.

Isiklikult ma arvan, et inimestel ei ole tegelikult ennustamist vaja. Milleks vaadata kaugele, kui me ei näe tihti enda ees või seeski kõike?  Pealegi on ennustajad selle kunsti tänapäeval parajaks pseudoteaduseks muutnud, paljud ei võta ennast isegi tõsiselt, kuidas saaks siis keegi teinegi?

Kas usute saatusesse, ettemääratusse, mingisse kõrgemasse jõusse, mõni usub ingleid mõni J-malat, mida-keda teie?
Usun, et sündides on väiksel inimesel sügaval mälusoppides talletatud kõik teadmised, kõik eludest õpitud tarkused ja kõik kogetud tunded. Ilmale tulles vajutab ingel meie ülahuulele väikese suudluse ja kustutab kõik selle elufilosoofia, et me õpiksime neid vanu asju meenutama, tunnetama, uuesti kogema. Meid proovile pannes, kas suudame säilitada endaksjäämise lapsepõlve, kui tulevad kool, töö ja kõik muu mis meile meie vaimsel teel liikudes oksi kodaratesse loopida üritab. Väike lohuke ülahuule keskel meenutab meile seda iga päev.

Olete te kunagi tundnud, et teil on erilisi võimeid? Näiteks tundnud mõnda sündmust ette, saanud telefonikõne kelleltki, kelle peale just mõtlesite, tajute vaime jne?

Igal inimesel on erilised võimed. Paljud lihtsalt ei kasuta neid, kuna puudub usk iseendasse ja oma tunnetesse. Intuitsioon on see võime. 
Vaime olen kogenud küll ja kaitseinglile olen ka igavesti tänulik ja vabandan tema kannatuse pideva proovilepaneku pärast.

Mari Metsallik

 

Loe lisaks:
JÄÄR e. Aries (21. märts – 20. aprill)

Jäär on sodiaagi esimene märk. Ta sümboliseerib sündi, nagu Kalade märk sümboliseerib surma ja teadlikkust hinge igavesest eksistentsist. Kuid Jäär on teadlik vaid iseenda olemasolust. Esmatähtsad on tema isiklikud vajadused. Kui Jäärale kargab pähe mõni idee või tekib vajadus oma südant puistata, siis võib ta teile ilma vähemagi piinlikkusetundeta kas või kell neli öösel helistada. Seejuures ei suuda ta mõista, miks te ärkvel ei ole ja ei taha teda kuulata.Tema ju ei maga! Ta on meelsasti nõus teile kinkima oma naeratusi ja osutama teile teisigi teeneid, kui olete nõus rahuldama tema vajadusi.

Jääras pole kübetki kavalust, ja selliseks jääb ta elu lõpuni. Ta usub kõike kogu südamest. Ta komistab ja kukub, ajab ennast püsti ja proovib uuesti. Jäär usub homsesse ja oskab unistada, kuid valetamisega ei saa ta eriti hakkama. Jäära pilk rändab mööda tuba harva närviliselt ringi. Kui ta oma silmad teist ära pöörab, pole ta teiega vestlemisest enam huvitatud.

Jäär eelistab kas töötada omaette või olla ametis, kus saab olla liidripositsioonil. Kindlaks Jäära tundemärgiks on ka pillav suuremeelsus ja vabameelne suhtumine nii aja kasutamisse kui ka materjaalsetesse asjadesse. Jäära tähtkuju all sündinutest võivad saada head arstid, eriti kirurgid. Head väejuhid ja ajakirjanikud. Võivad töötada edukalt administraatoritena ja riigimeestena, kuid sealjuures segab neid despootlikkus ja diplomaatilise ande puudumine. Selle tähtkuju all sündinud naised omandavad peaaegu alati kindla elukutse, mis on tihti meeste eriala. Perekonnas on nad oma meestele diktaatoreiks ja tahavad mängida peaosa.

Jäära tähtkuju all sündinud on tugeva iseloom
uga, võimukad ja teotahtelised inimesed. Nad tahavad edasi jõuda, eesotsas sammuda, juhtida ja juhatada teisi. Kuid selle tähtkuju all sündinud kalduvad tihti liialdustesse, kuid tegutsevad impulsiivselt. Nad on teadlikud oma isiksuse väärtuses ja loodud rändajaiks, teiste julgustajateks. Kuid puudu tuleb püsivusest ja see teeb nad kärsituiks. Selle tähtkuju all sündinud ei lase ennast kergesti juhtida, kuid kui teine on tugevam, mängivad nad silmakirjalikult teist osa, kuigi seda hea meelega ei tee. Puudub täielikult anne diplomaatiaks. Pea on alati täis plaane ja mõtteid, kuid täide saadavad neist väheseid liigse kärsituse ja püsimatuse tõttu. Headeks omadusteks on julgus, ka hulljulgus, rüütellikkus, uhkus, vabadusearmastus. Kiire reaktsiooniga.

Vaatamata tervele välimusele, on Jäära tähtkuju all sündinutel alati nõrk närvisüsteem. Neil on elus vahelduv õnn. Nad on elus väga armukadedad ja olenevalt sellest on nende armuelu intensiivne, kuid suhteid pidada on keerukas. Meestel, kes on sündinud Jäära tähtkuju all, on edu naiste juures, kuid reeglina on nad halvad perekonnainimesed. On tihti rohmakad ja jämedad. Kui aga abielu partner on küllalt tark ja diplomaatiline, võib hiljem kooselu kulgeda isegi hästi.

Tänu oma jõulisele optimismile langeb Jäär nagu teiste tulemärkide esindajad Lõvi ja Amburgi harva krooniliste ja pikalt kestvate haiguste ohvriks. Tulemärgid on aga rohkem vastuvõtlikud tormiliselt kulgevatele haigustele, nagu kõrge palavik, äge nakkus, rabandus, kõrge vererõhk jms.

Jäär ei ole õel. Ta ainult usub siiralt, et oskab kõike teistest paremini teha. Oma loomuse tõttu ei suuda ta passiivseks kõrvaltvaatajaks jääda, kui näeb kedagi kobamisi ja komistades oma eesmärgi poole liikumas. Laske tal valida raha ja kuulsuse vahel, ning ta valib alati viimase. Ta on küll rahast huvitatud täpselt sama palju kui iga teinegi, kuid aust ja kuulsusest on ta huvitatud mõne pügala jagu rohkem. Jääral on kombeks isepäiselt äkkotsuseid vastu võtta. Jäära vihahoog võib olla küll kõuekärgatusena vali, kuid enne kui te taibatagi jõuate, särab ta taas naerda.

Jääral on sedavõrd suur veenmisjõud, et rahva ees esinedes kütab ta ülesse lisaks rahvale ka enda ja paneb nii enda kui teised oma sõnu kahtlematult uskuma. Võite kohata mõnda üksikut Jäära, kes on häbelik, kuid te ei kohta iialgi Jäära, kes on ebakindel oma eesmärgis ja ei tea, mida ta tahab.

Õnnenumbrid: 1, 10, 19, 28, 37, 46, 55
Värv: Punane
Mõjutav planeet: Marss
Element: Tuli
Õnnepäev: Teisipäev
Õnnekivi: Rubiin, teemant
Metall: Raud
Lilled / taimed: Kurereha, kuslapuu

Kuulsad Jäärad läbi ajaloo:
Dean Acheson, Otto von Bismarck, Marlon Brando, Charles Chaplin, Ilka Chase, Julie Christie, Joan Crawford, Bette Davis, Thomas Dewey, Bernard Gimbel, Harry Houdini, Henry James, Thomas Jefferson, George Jessel, Nikita Hru?t?ov, Clare Boothe Luce, Henry Luce, Eugene McCarthy, Andrew Mellon, J.P. Morgan, Wayne Newton, Lily Pons, Joseph Pulitzer, Simone Signoret, Harold Stassen, Leopold Stokowski, Gloria Swanson, Lowell Thomas, Arturo Toscanini, Peter Ustinov, Vincent Van Gogh, Werner von Braun, Tennessee Williams jne.


Tags assigned to this article:
horoskoopJäärMari Metsallik


Reklaam:


Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory