Vormelisõitja Jyrki Järvilehto paadiõnnetuse eeluurimine on lõpusirgel

Soome vormelisõitjal Jyrki Järvilehto´l toimus eelmisel suvel koos tuttavaga mootorpaadiõnnetus. Kaasreisija lõbusõit jäi talle viimaseks ning Jyrki ise toimetati raskete vigastustega haiglasse, kirjutab MTV3.

 

Eelmise aasta juunis toimunud paadiõnnetuse eeluurimine on lõpusirgel.

Ligi 10 kuud kestnud uurimine on laienenud ka välismaale. Ametivõimud on palunud rahvusvahelisi arvamusi mõndadest esindustest. Arvamused lisatakse prokuröri eeluurimis materjalide hulka.

Politsei on ajalehe kohaselt käinud ka Rootsis juhtumiga seotud ülekuulamist korraldamas. Seda, keda politsei üle kuulas ei avaldata.

Jyrki Järvilehto oli üks kaasasolijatest, kui toimus paadiõnnetus. Järvilehto ja tema tuttava paat suundus tugeva hooga Jomalviki kanali silla betoontala vastu ning paat hävines täielikult. Järvilehto´ga kaasas olnud mees suri ja endine vormelisõitja sai tõsiselt vigastada ning suunati kohe haiglasse operatsioonile. Mootorpaadi kiirust arvatakse olevat õnnetuse ajal 70km/h, kuigi sealses teatud piirkonnas oli lubatud vaid 5km/h

Järvilehto puhus õnnetuse järel 1,7 promillise alkoholijoobe. 

 

[ot-gallery url=”gallery/vormelis%c3%b5itja-jyrki-j%c3%a4rvilehto-paadi%c3%b5nnetuse-eeluurimine-on-l%c3%b5pusirgel”]