OHMYGOSSIP – Talv on aeg, mil külm ilm ja kuiv siseõhk võivad mõjuda meie nahale, juustele ja üldisele heaolule kurnavalt. Jah, kuulsid õigesti – kuiv siseõhk on kurja juur, mis ainult ei tee meid vanemaks, vaid teeb tihti ka õnnetuks. Selleks, et end ka kõige karmimal talveajal hästi tunda, tasub pöörata tähelepanu nendele lihtsatele, kuid tõhusale iluprotseduurile.
1. Toitev näomask – niisutuse võti
Külm ja tuuline ilm ning kuiv siseõhk muudavad naha kuivaks ja karedaks. Selle ennetamiseks või leevendamiseks proovi kord nädalas sügavniisutavat näomaski. Valmista see kodus, kasutades näiteks avokaadot ja mett, või vali oma lemmikpoe toode. Nahk on pärast maski niisutatud, pehme ja särav.
Eriti hea tulemuse toob kui lisa maskile paar tilka E-vitamiiniõli – see toidab nahka ja kaitseb vabade radikaalide eest.
2. Kuivharjamine – lihtne viis naha turgutamiseks
Kuivharjamine on suurepärane meetod naha vereringe ergutamiseks ja surnud naharakkude eemaldamiseks. Kasuta looduslikest harjastest kuivharja ning tee seda enne duši all käimist. Protseduur aitab vähendada ka talvist karedust ja annab nahale terve jume. Pärast kuivharjamist niisuta nahka rikkaliku kehakreemiga, et lukustada niiskus.
3. Juuksehooldus õliga – talvine päästev nipp
Külm ilm ei muuda juuksed mitte ainult kuivaks vaid ka staatiliseks. Õlihooldus on ideaalne viis juuste turgutamiseks. Kanna kookos-, argaania- või mandliõli juukseotstele ja jäta see peale vähemalt 30 minutiks (või üleöö). Loputa korralikult, ja juuksed on siidised ning niisutatud.
Lisa juustesse õli ka enne sauna – soojus aitab õlil paremini imenduda.
4. Huulehooldus – ära unusta naeratust!
Kuivad ja lõhenenud huuled on talvel tavaline probleem. Ennetamiseks kasuta iga päev niisutavat huulepalsamit, mis sisaldab sheavõid või mesilasvaha. Kord nädalas tee õrn huulekoorimine, kasutades suhkrut ja mett.
Kanna ööseks huultele rikkalik kiht palsamit – ärgates on huuled pehmed ja siledad.
5. Käte ja küünte hooldus – ilusad käed igal ajal
Öeldakse, et tahad teada naise vanust – vaata tema käsi! Kuna külm õhk kuivatab käenahka kiiresti, tasub alati käepärast hoida toitev kätekreem. Masseeri küünenahkadesse oliiviõli või spetsiaalset küünenahaõli, et vältida kuivust ja pragunemist.
Ka enne magamaminekut on kasulik käsi kreemitada või teha öist maski. Kata kätele paks kreemikiht ja pane peale puuvillased kindad – hommikuks on käed imeliselt siidised.
6. Aroomiteraapia – hellita meeli
Talv võib mõjuda vaimule raskelt, kuid aroomiteraapia aitab lõõgastuda ja stressi leevendada. Kasuta eeterlikke õlisid, nagu lavendel või eukalüpt, lõhnalampides või vannivees. Lõõgastav rutiin toob hea une ja parandab tuju.
Lisa vannivette ka Mg või Epsomi soola, et leevendada lihaspingeid ja väsimust.
7. Joo vett ja söö õigesti – ilu algab seestpoolt
Talvel kiputakse unustama piisava veejoomise olulisust. Hoia end hüdreerituna ja tarbi rohkem sooje taimeteesid. Lisaks rikasta oma toidulaud oomega-3-rasvhapete ja C-vitamiini rikka toiduga, et nahk ja juuksed püsiksid terved. Lisa oma päevakavva ka D-vitamiini, et hoida tuju ja energiataset kõrgel.
Talv võib olla nõudlik, kuid need lihtsad iluprotseduurid aitavad sul püsida terve, ilus ja õnnelik. Luba endale veidi aega, et hellitada nii keha kui vaimu – sest õnnelik naine on kõige kaunim!
Avafoto: Unsplash
Vaata ka:
Juuksur Külli Lepp annab Gossip.ee lugejatele nõu talviseks juuksehoolduseks