Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Tuuli Mäemat: Kui maailma ei vallutaks modellimõõt ja me armastaksime end…

Tuuli Mäemat: Kui maailma ei vallutaks modellimõõt ja me armastaksime end…

OHMYGOSSIP – Ühel pikale veninud nädalavahetusel hakkas mulle sõbranna südant puistama ning lahkasime suure osa maailmaasjadest ära. Jõudsime koos väga olulise tõeni — mis oleks, kui iluetaloniks ei oleks peenikesed-pikad naised? Milline oleks maailm, kui me kõik ennast armastaksime ning vormikamaid naisi ei vaadataks teise pilguga?

Sattusin lugema just Margit Jõgger’i artiklit teemal: “Keegi ei hakka kunagi paksukesi tahtma”. Minu eesmärk ei ole siin seda väidet kritiseerima, maha tegema või kiitma hakata. Mul kerkib hoopiski väga palju küsimusi õhku. Kust jookseb siis see piir paksukese, normaalse ja peenikese vahel. Kas vormikam naine peaks siis ennast teistmoodi tundma või teistsugust elu elama? Kindlasti mitte — ta peaks olema uhke, sest tal on rohkem, kui teistel! Kui meile ei sisendataks tänu moelavadele, et just nemad on normaalsed, usuksime me teistsuguseid põhimõtteid.

Iga päevaga üha enam ja enam hakkan saama aru elu põhitõest — ainus, mis meid elus edasi viib on ENESEARMASTUS JA AUSTUS! Olla tasakaalus ja rahus endaga, nautida üksiolekut — need on hirmuäratavad ja tekitavad paanikat esmalt, kuid tegelikult on sama olulised, kui vesi või toit.

Kuidas jõuda enesearmastuseni?

Avasta see, milles hea oled!

Sa oled alati unistanud laulmisest või õmblemisest? Tee seda! Proovi ja avasta, et oledki selles hea! Vaarita kodus süüa, isegi, kui pole seda kunagi tahtnud teha. Võid avastada, et see on just see, mis sulle meeldib. Tõesta iseendale, milleks võimeline oled ja mida oskad — just nii saad teada, et oled parem ja osavam kui arvasid!

Vaata peeglisse ja ole ilus!

Sa ei pea panema suures koguses puudrit näkku ja ripsmeid koolutama, et saada aru — SA OLED ILUS! Sa oled ilus ka kodudressides ning meikimata, sama ilus oled ka kodust lahkudes. Oluline on endale ise sisendada, et oled ilus just sellisena nagu oled. Ka siis kui sulle on lisandunud paar lisakilo. Kui enam ei saa kanda S suuruses teksaseid vaid pead valima M-i või L-i, oled endiselt ilus! Sa oled naine ning ei ole oluline, kas oled vormikas või vähem vormikas, naiselik vägi tuleb sinu seest!

Kui ma hakkasin ennast armastama, mõistsin, et olen igas olukorras õigel ajal ja õiges kohas. Ma mõistsin, et kõik, mis juhtub, on hea – sellest ajast peale ma suudan säilitada meelerahu. Täna ma tean: see on USALDUS.

Kui ma hakkasin ennast armastama mõistsin, kuivõrd see võib teist inimest haavata, et ma olen mina ise, kuigi ma tean, et aeg ei ole õige ja see inimene ei ole selleks valmis. Täna ma tean: see on LAHTI LASKMINE.

Kui ma hakkasin ennast armastama, mõistsin, et emotsionaalne valu on lihtsalt hoiatus, et ma ei elaks oma tõe vastu. Täna ma tean: see on ISE OLEMINE.

Kui ma hakkasin ennast armastama, lõpetasin unistamise teistsugusest elust ja hakkasin nägema, et kõik minu ümber andis võimalusi kasvada. Täna ma tean: see on KÜPSUS.

Kui ma hakkasin ennast armastama, siis ma ei keelanud endale enam vaba aega ja lõpetasin vaimustavate projektide edasi lükkamise määramata tulevikku. Täna ma teen ainult seda, mis teeb mulle rõõmu, mis mulle tõeliselt meeldib ja paneb mu südame hõiskama. Omal viisil ja omas tempos. Täna ma tean: see on AUSUS.

Kui ma hakkasin ennast armastama, hakkasin põgenema kõige eest, mis ei olnud mulle hea: toidud, inimesed, asjad, olukorrad ja kõik muu, mis kiskus mind iseendast eemale. Alguses ma nimetasin seda “terveks egoismiks” aga täna ma tean: see ongi ENESEARMASTUS.

Kui ma hakkasin ennast armastama, loobusin vajadusest, et mul oleks alati õigus, mis tähendab, et mu arvamus oli ka vale. Täna ma tean: see on LEPLIKKUS.

Kui ma hakkasin ennast armastama keeldusin elamast minevikus ja muretsemast oma tuleviku pärast. Nüüd ma elan selles hetkes, kus toimub KÕIK nii nagu ma elan iga päev ja ma nimetan seda TEADLIKKUSEKS.

Kui ma hakkasin ennast armastama, mõistsin, et minu enda mõtted võivad teha mind õnnetuks ja haigeks. Kui ma hakkasin oma südame jõudu kasutama, sai mu meel juurde tähtsa kaaslase. Täna ma nimetan seda ühendust SÜDAMETARKUSEKS. Meil ei ole vaja karta diskussioone, konflikte ja probleeme iseenda ja teistega, sest isegi tähed põrkuvad vahel ja loovad uusi maailmasid.
Täna ma tean: SEE ONGI ELU!

Loodan, et suutsin Teile anda inspiratsiooni praeguseks hetkeks, homseks ja paremaks tulevikuks!

Foto: Tuuli Mäemat (© Ohmygossip Couture/ Helena-Reet Ennet)

 


Tags assigned to this article:
blogiMargit JõggermodellidTuuli MäematReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory