Moekunstnik Katrin Kuldma ütles Arterile presidendipaari Rootsi-visiidi riietust kommenteerides, et Evelin Ilvese viltkomplekti puhul pole analüüsida enamat, kui et see oli lihtsalt koomiline. “Koomika ja riigi esindamine aga ei kõlba kokku.”

Ka presidendi fraki puhul peaks täidetud olema elementaarsed nõuded: valge vesti nurgad peaksid olema pikemad kui kuue nurgad ja jätkama visuaalselt kuue nurkade joont. Vest peaks katma kogu ulatuses pükste värvli ja traksid. Särgi varrukad peaksid kuue alt paistma u 1,5 cm. Frakiga ei kanta kella.

Niisuguse imagoga mõjume endiselt Euroopa perifeerse ja kummalise ääremaana. Heast maitsest ja tipptasemel disainist Eesti puhul rahvusvahelises kontekstis rääkida ei julgeks. Ometi tahaks – meil on ju väga head arhitektuuri, kunsti, (moe)disaini, mille delikaatse tutvustamisega ka rõivaste ja imago kaudu võiks presidendipaar tegeleda.

Eesti kui hea maitse ja disainiriigi staatuse loomine on suures osas just nende kätes. Riigipead, ka presidendipaar, ei pea oma isikupära rõhutama erakordselt ebatavalise rõivastusega. Riided peaksid riigi juhtimise väärikas ja konservatiivses valdkonnas olema esteetilised, nõuetekohased ja rahulikult klassikalised, et pääseks esiplaanile kõige olulisem – vaimsus, aated, põhimõtted.

Klassikaline stiil loob usaldust, teist võimalust nii suure vastutusega elualal pole.

Loe lisaks:
Katrin Kuldma: “Läbi rõivastumise anname kohe esmapilgul tabava informatsiooni oma perekondlikust taustast”