Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Tahate parandada oma kilpnäärme ja aju tervist? Proovige elada nisuvabalt!

Tahate parandada oma kilpnäärme ja aju tervist? Proovige elada nisuvabalt!

OHMYGOSSIP — Kui Teil on aega lugeda sellest artiklist vaid kaks rida, siis olgu need sellised:  kui kannatate kilpnäärmeprobleemide, seedetraktivaevuste või neurodegeneratiivsete haiguste käes, siis võib kiireim võimalus nende vaevuste leevendamiseks olla boikott nisule!  Kui Teil on aega aga pisut rohkem kui kaheks lauseks, siis  soovitan tutvuda ka ülejäänud artikliga.

Kas olete teadlik sellest, mitu korda päevas Te tegelikult  nisu tarbite? Ja ma ei peagi siinkohal silmas valget nisusaia hommikusöögiks ega ka lõunaks ja õhtuks söödud pitsat, pastatooteid, pirukaid, torte, küpsiseid,  vaid ka gluteeni (isoleeritud nisuvalku), mis on peidetud nii tervislikuna paistva  musta leiva  või pasteedi sisse, töödeldud lihatoodetesse,  kalatoodetesse,  valmiskastmetesse,  maiustustesse, toiduvärvidesse, juukselakkidesse, hambapastasse…? Kas teate näiteks, et poest merekapsasalatit ostes saate Te sealt lisaks ajurakkudele mürgiste asovärvide ja sünteetilise  suhkruasendaja ka  glükoosisiirupit ja nisuvalku?  Muide, miks peaksid  nn.  mereannid seda kõike üldse sisaldama?!?

On üldteada fakt, et näiteks tsöliaakiat (vana nimega gluteenenteropaatiat)  ja  autoimmuunset kilpnäärmetõbe põdevad inimesed kuuluvad tihti samasse genotüüpi (HLA-DQ2  või HLA-DQ8), mis teeb neid eriti vastuvõtlikuks nisuvalgu  laastava mõju suhtes. Ja sealt edasi: kas teadsite, et autoimmuunne kilpnäärme alatalitlus on halli kardinalina sageli tegev  ka sclerosis multiplexi (hulgiskleroosi) vallandumisel?

Kui see kõik tundub mõistetamatu ja liigspetsiifilise infona, siis  võib seda väljendada ka nii:

Juhul kui teil on mõni autoimmuunhaigus  (nagu kõik eelnimetatud seda on)  ja Teil on geneetiline eelsoodumus nisutalumatuseks, siis toidate Te IGA KORD, kui  nisuvalku sööte, autoimmuunset põletikku oma kehas.

Samamoodi on küllaldaselt uuringumaterjali skisofreenia vallandumise  ja nisuvalgu seostest.

Ja kuigi teadusandmebaasid kirendavad uuringutest (1, 2, 3, 4, 5,), mis kinnitavad   tänapäeva hübriidnisu  laastavalt  toksilist mõju nii sooletraktile, kilpnäärmele kui ajurakkudele, ei  jõua need teadmised kahjuks paljude abivajajateni sel lihtsal põhjused, et tavameditsiin ei pea seda mõju oluliseks.  Küsin siinkohal, kuidas saab  ravi seisukohalt pidada ebaoluliseks tegurit, mis märkimisväärselt tugevdab autoimmuunpõletikku kehas?

Kuid veelgi enam: avalikus meedias kohtab ka sagedasti meditsiinitöötajate näpuviibutusi nende suunas, kes on end või oma lapsi ise gluteenivabale menüüle suunanud. Hoolimata sellest et nn. nisujoobe kadumisel tõuseb enamusel üldine toonus ja energiatase, kaob ajuhägusus ja paraneb immuunsus.

Kui kehas on autoimmuunprotsessid juba vallandunud, on päris suur tõenäosus, et varem või hiljem käivitub ka mõne teise organi vastane autoimmuunpõletik. Nii näiteks kinnitavad uuringud, et autoimmuunse kilpnäärmetõve (Hashimoto) puhul toodetakse ca 50% patsientidest antikehasid ka teiste  kudede  vastu.   Antikehade ilmumine on indikatsiooniks sellest, et suure tõenäosusega leiab destruktiivne põletik tee ka nendesse kudedesse.

Kurvaks kurioosumiks  on siinkohal fakt, et autoimmuunse kilpnäärmehaiguse (mis moodustab ca 90% kilpnäärme alatalitluse juhtudest) puhul ei öelda patsiendile sageli üldse, et tal on autoimmuunhaigus, vaid antakse lihtsalt teada, et  tegu on kilpnäärme alatalitlusega. Nii jääbki patsiendile mulje, et tal on väike probleem ühe väikese organiga, kui tegelikult on tegu hoopis immuunsüsteemi haigusega, millele ei saa kahtlemata läheneda vaid ühe aine põhiselt, võttes juurde sünteetilist türoksiini või siis joodi, millest loodavad nii sageli abi alternatiinse ravi otsinguil olevad inimesed.

Piiritagustes tipplaborites on võimalik teha ka laiaspektrilist kõikide kudede vastaste antikehade määramist,  et uurida, kui suur on tõenäosus, et autoimmuunpõletik ähvardab ka keha teisi organeid-kudesid.

Mis on sellel kõigel ühist ajuga? Kilpnäärme hormoonidel on oluline roll ka aju terviseks üliolulise isolatsioonikihi, müeliini, tootmisel. Kui räägime aga gluteeni,   aju ja kilpnäärme seostest, siis on mitmed uuringud näidanud, et gluteenitalumatuse  puhul toodetakse antikehi ka väikeaju närvirakkude (astrotsüütide) vastu.

Nii võibki nii kilpnäärme  kui gluteenitalumatuse probleemidega inimeste suust sageli kuulda kaebusi viletsa mälu ja mentaalse hägususe suunal. Ei, see ei ole pelgalt ettekujutus, see ongi nii. Lihtne  ja riskivaba lähenemine on siinkohal minimeerida teadlikult nisutarbimine ja vaadata, mis juhtub.  Võite saada üllatava  efekti osaliseks, mida on kirjeldatud ka kui „loori, mis on äkitselt silmade eest langenud“.


Avafoto: OHMYGOSSIP
Allikas: Toitumistarkus.ee

Loe kõiki OHMYGOSSIP´i “Tervis, Keha & Vaimsus” uudiseid SIIT

 

Save
Reklaam:


Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory