Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Kuidas seljatada depressioon?

OHMYGOSSIP — Tänapäeva ühiskond seab meile järjest suuremaid ootusi – teha karjääri, luua harmooniline perekond ning saavutada üha rohkem ja rohkem. Selles suures võitluses on kerge tekkima depressioon.  Depressiooni all kannatab rohkem inimesi, kui me arvatagi oskame.

Mis on õigupoolest depressioon?

Depressioon hõlmab enda alla palju erinevaid tundeid- lootusetus, apaatsus, väsimus ja jõuetus. Depressioon on midagi enamat, kui lihtsalt piinav tunne. Depressiooni all mõistetakse meeleoluhäiret, mida kirjeldab elurõõmu kadumine, energia vähenemine ning alanenud meeleolu. Veel üheks oluliseks tunnuseks on pidev väsimus ning vähene aktiivsus. Depressioon on haigus, mis saab alguse väga aeglaselt ja vaikselt. Masendumine on hetkeline ning sellest kasvab välja aega mööda depressioon. Püsivad tunnused tekitavad tegevusevõmetuse ning hakkavad segame meie igapäeva elu ning toimetusi.

Kuidas mõista, et sul on depressioon? Depressiooni mõistmiseks ja ära tundmiseks on selged tunnused:

 

 • Kurvameelsus, meeleheide, kaotusetunne, tühjus ja tujutus.
 • Apaatia, ükskõiksus, motivatsiooni vähenemine ja kadumine, väsimus.
 • Võimetus tunda erutust või naudingut, elurõõmu kadumine.
 • Suurenenud tundlikkus kriitika ja äraütlemise suhtes.
 • Madal enesehinnang, enesekindluse puudumine.
 • Ärrituvus, viha.
 • Süütunne, enesesüüdistus, enesevihkamine.
 • Lootusetus ja abitustunne.

 

Kuidas siis võita depressioon ning saada tagasi elurõõm?

Depressiooni raviks on mitmeid võimalusi. Üks võimalus on antidepressandid, kuid kindlasti on igaüks meist võimeline ka ise selle seljatama. Depressiooni raviks on vaja esmalt minna tagasi oma probleemideni, mis tekitasid depressiooni. Tuleb mõista, kas su elus juhtus midagi, mis tekitas depressiooni? Oli see mõni eluline muutus või hoopis see, et midagi uut su elus ei ole tekkinud?

 

 • Püüa minna lähedale tõelisele sinule ning mõista, mis toimub sinu hingesoppides. Mõtiskle ajale, kui olid õnnelik ja rahul oma eluga- millega tegelesid ja kellega ümbritsesid oma elu. Mida tegid sel ajal teisiti, kui praegu? Otsi tagasi elurõõm oma ellu.
 • Mõtiskle, mis on need tegevused, mis tooksid jälle sära sinu silmisse. Mis on need tegevused, mis teevad sind eriti õnnelikuks? Võibolla on selleks mõni hobi või lihtne tegevus, mis muudaks sinu enesetunnet paremaks.
 • Muuda oma mõtlemist ja muuda see vaid positiivseks. Püüa leida kõiges negatiivses midagi positiivset. Suhtu teistesse inimestesse armastusega ning püüa vältida kritiseerimast.
 • Muuda oma elu. Tee oma elus korrektuurid ning too oma ellu midagi uut ja huvitavat. Hakka tegelema uute asjadega või koli sootuks teise riiki. 
 • Liiguta end. Kehaline liikumine annab su kehale hea toonuse ning mõnusad emotsioonid. Hea vorm loob aga omakorda enesekindluse, mida vajad depressioonist vabanemiseks.
 • Saa iseenda suurimaks sõbraks. Kõige olulisem ülesanne on olla iseendaga sõber, vaid nii saavad ka teised olla sinu sõbrad. Hakka ennast armastama ning tuleta endale pidevalt meelde, kui erakordne oled. 

 

 


Tags assigned to this article:
depressioonTuuli MäematReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory