Eksimustest ei pääse ükski alustav ettevõtja. Esimesed eksimused õpetavad ja elukooli kogemused on kõige paremad, EBSis või mujal ju ei õpi, kuidas sul nahk üle kõrvade tõmmatakse, ütleb aasta parimaks noorettevõtjaks pärjatud Anni Arro (27).

Arro räägib ka oma katsumustest. “Paar korda olen ma ämbrisse astunud, kuna usaldasin inimesi, keda ei oleks tohtinud usaldada,” tunnistab ta ja meenutab, kuidas talt paluti abi Viljandis Pärimusmuusika keskuses kohvik avada. “Asi läks lõpuks nii hapuks, et tuli välja, et nad tahtsid lihtsalt minu pealt teenida,” lausub ta nördinult.

“Varem ma olen mõelnud, et tore-tore ja küll kõik laabub, kuid Priit Rebane on mind pannud mõtlema, kuidas asjad võiksid rahaliselt paremini laabuda, kuidas lepinguid sõlmida, millele tähelepanu pöörata,” selgitab Anni Arro. Komeedi tegemisel valis ta partneriks ka Argo Koppa, kel on Komeedis 20% osalus. Koppa on olnud enne restoranide Ribe ja Platz avamise juures ja nüüdseks on nende osanik.

“Nagu minu raamatute avaldamisega, alles nüüd on aeg ise teha,” lisab ta. Arro kaks esimest raamatut olid “Sepamaa talu köögi” retseptiraamatud, mõlemad Ajakirjade Kirjastuselt. Kuna need osutusid menukaks, otsustas ta kolmanda “Itaalias, Pelgulinnas ja Sepamaal…” kirjastamisel ise kaasa lüüa ning tegi seda oma firmaga Anni Köögis OÜ kahasse Menu Kirjastus OÜga.

“See on ikkagi palju kasulikum. Ajakirjade Kirjastuselt sain ainult honorari ning kirjastus ise teenis suuri summasid,” põhjendab Arro. “Tunnen, et need matsud, mis ma olen saanud, on igati head. Seda EBSis või mujal ei õpi, kuidas sul nahk üle kõrvade tõmmatakse,” võtab Arro oma õppetunnid kokku.