Samal ajal kui enamik mehi ei jõua iialgi oma 80. sünnipäeva pidada, reisib eile sünnipäeva pidanud Bernie Ecclestone ühest riigist teise, kirjutab alla lepingutele ja juhib vormelimaailma. Teda kutsutakse F1 supremo’ks ehk pealikuks.
Bernie on hulljulgelt kuulutanud, et juhib vormelimaailma surmani! “Miks ma peaksin puhkama? Mul on ju raha vaja, ma ei saa endale pensionileminekut lubada. Vanus pole mingi näitaja. See on absurdne! Mina olen nagu Obama – mulle meeldib edasi liikuda,” rääkis Ecclestone.
Ent tegelikult pole ta sugugi mitte alati elus edasi liikunud. 16-aastaselt lahkus Ecclestone koolist, et töötada kohalikus gaasivabrikus. Eelkõige oli eesmärgiks koguda raha, et pühenduda oma suurimale armastusele – mootorratastele. Tal oli loomulik anne müüa, osta ja vahetada. Lähedaste hinnangul võis ta müüa ka täiesti tavalisi kive. Ta suutis mõjuda veenvalt. Nii et inimesed tundsid, et just need kivid lahutavadki neid täiuslikust õnnest.
Pärast Teist maailmasõda pani Ecclestone püsti oma esimese äri ja hakkas müüma mootorrataste varuosi. “Juba 11-aastaselt hakkasin erinevate asjadega kauplema. Alguses müüsin sulepäid, siis jalgrattaid ning edasi juba mootorrattaid, autosid ja kinnisvara,” on Ecclestone rääkinud.
Tema suureks kireks polnud üksnes äri, vaid ka võidusõit. 1951. aastal hakkas kaluri pojana sündinud Ecclestone kaasa tegema Briti vormel-3 sarjas. Viis aastat hiljem pani ta sellele karjäärile aga punkti, sest sattus Brand Hatchi ringrajal raskesse õnnetusse. “Oma võidusõitjakarjääri ajal olin neli või viis korda haiglas ärganud. Mõistsin, et ma ei taha riskida sellega, et võiksin elu lõpuni voodisse jääda ja lage vahtida,” nentis Ecclestone.
Samas ei kaotanud hirm vajadust kiiruse, võistlemise ja adrenaliini järele. Kuus aastat hiljem ostis ta F1-meeskonna Connaughti. 1958. aastal osales Ecclestone ka ise kahel etapil, ent ei Monacos ega ka Silverstone’is kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud.
Pärast seda ta võidusõitjana enam õnne ei proovinud. Sukeldus hoopis täielikult juhirolli. 1972. aastal ostis ta Brabhami meeskonna, mida juhtis 15 aastat. Ent oma mõjuvõimu hakkas ta kasvatama alles 1978. aastal, kui asus vormelikonstruktorite organisatsiooni FOCA juhiks.
1981. aastal sai ta enda kontrolli alla vormel-1 etappide ülekannete õigused.
Neli aastat hiljem kohtus inglane oma elu armastusega – endast 28 aastat noorema horvaaditari Slavicaga. Kus? Eks ikka vormel-1 sarja promoüritusel, kuhu kutsuti maailma tuntumad modellid. Slavica ei olnud Ecclestone’ist mitte üksnes noorem, vaid ka tunduvalt pikem. Ecclestone on 159 cm pikk, Slavica aga 188 cm. See ja keelebarjäär aga ei takistanud neid abielu sõlmimast. 23 aastat kestnud abielu jooksul sünnitas Slavica kaks tütart – Tamara ja Petra.
Miks Slavica kaks aastat tagasi abielu lahutada otsustas, ei tea keegi. Küll aga teavad kõik, kes on särtsaka vanahärra uus silmarõõm. See on 30-aastane brasiillanna Fabiana Flosiga. “Minu elus on palju naisi olnud. Minu välimust vaadates ei suuda paljud seda uskuda, aga ma saan naistega paremini läbi kui meestega,” on Ecclestone rääkinud. “Minu elu suurim saavutus on see, et olen andnud elu kahele tüdrukutirtsule. Sellega on toimik ka suletud.”