Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Lilian Lõhmus: “Moodide vaheldumine on tore, kuid ma ei poolda iga uue trendiga kaasajooksmist.”

Kaunis modell Lilian Lõhmus armastab moemaailma sedavõrd, et otsustas sellel aastal ka ise moedisaini õppima minna. Lilian andis meile ekslusiivse intervjuu oma tegemistest, koolist ning moest. “Ma loodan, et ei solva kedagi kui ütlen, et mood on omamoodi religioon. See on suurim massipsühhoos, mis ümbritseb meid pea kõikjal,” räägib Lilian Gossip.ee -le.

Alustasite sellel aastal moedisaini õpinguid. Kuidas koolis läheb? Kas eriala vastab teie ootustele?
Kool on kestnud vaid natuke üle kuu aja, kuid juba tunnen, et olen teinud õige valiku. Usun, et kui on suur huvi ja entusiasm õpitava aine suhtes, siis lihtsalt peab hästi minema! Arvan ka, et mõned aastad peale keskkooli kestnud niinimetatud eneseotsingud on olnud mulle ainult kasuks, sest alles nüüd tõesti tunnen, et tahan ülikoolis käia ja just seda eriala õppida.

Soovitan kõigile, kes pole päris kindlad, mida edasi õppida, võtta vähemalt aasta õppepuhkust. Parem minna pisut hiljem ja õppida seda, mis endale tõeliselt meeldib, kui minna lihtsalt sellepärast, et kõik teised lähevad ja siis oma raha ja aega raisata.

Pidite seoses kooli minekuga oma elustiili muutma. Kui varem olite tihti modellitööga erinevates linnades, siis nüüd peate viis päeva nädalas koolipingis istuma. Kas selle muutusega oli kerge või raske harjuda?

Ma tundsin, et olen selleks muutuseks valmis. Reisimine ja välismaal töötamine on andnud mulle väga palju enesekindlust, iseseisvust ja avardanud mu silmaringi. Olen tohutult tänulik ja õnnelik selle kogemuse üle, mis tänu modellitööle mulle osaks on saanud. Hetkel aga naudin koolipingis istumist üle kõige!

Mis saab modellindusest? Kas seoses õpingutega algas teie elus n-ö uus eluetapp või on modellindus lihtsalt mõneks aastaks kõrvale lükatud?
Nii palju, kui õpingute kõrvalt võimalik, tegelen hobikorras modellindusega edasi. Karjääri teevad modellinduses väga vähesed tüdrukud ja läbilööki on saavutada uskumatult raske, sest konkurents on tohutu! Moemaailmas ei loe neiude klassikaline ilu nii palju kui omapära ja see “salapärane miski”. Ka õnnel ja õigel ajal õiges kohas olemisel on siin oma roll. Moemaailm on mind väga palju mõjutanud ja just seetõttu näen end tulevikus moedisaineri ametikohal.

Rääkige palun sisseastumiskatsetest. Väga palju on linnalegende, et moedisaini sissesaamine on rohkem kui keeruline. Kas kooli saamine õnnestus esimesel katsel? Mida teilt nõuti? Kui suur oli konkurss?
Moedisaini sissesaamine olevat keeruline EKA-sse, aga sinna ma katsetele ei läinud, sest selles koolis on vaja, et oleks juba mingi antud eriala baas olemas. Portfoolios oli nõutud suur kogus erinevas stiilis maale ja joonistusi ning ka oskusi disainimisel ja õmblemisel. Mina aga hoidsin pintslit käes viimati põhikoolis ja ka õmblemiskursused jäid sinna aega. Seega otsustasin eraülikooli Euroakadeemia kasuks, kuhu esitasin oma moejoonistused ja riided, mis olen ise õmmelnud.

Milline näeb välja tavaline koolipäev? Millised on teie lemmiktunnid?

Tavaline koolipäev algab kell üheksa hommikul ja lõpeb umbes kella nelja paiku, toimuvad loengud nagu igas teiseski ülikoolis, selle vahega, et kujunduskunsti teaduskonnas on palju ka oma kätega meisterdamist, joonistamistmist ja maalimist. Mul on omad lemmiktunnid küll kujunenud, kuid samas tean, et kõik õpitav on sellel erialal vajalik. Need ained, mis on raskemad vajavad lihtsalt rohkem aega ja pühendumist. Kuid maalimise võin küll eraldi välja tuua, sest see on nii rahustav ja mõnus tegevus, et tekitab tahtmise kojugi molbert osta, head muusikat kuulata ja enda emotsioone maalides väljendada. Loomulikult meeldivad mulle ka väga olulised rõivaste modelleerimine, õmblustehnoloogia, värvuse- ja kompositsiooniõpetus.

Kas teie kursusel käib ka juba täna tuntud noori moedisainereid?
Tuntud moedisainereid ei käi, aga nt. on mu kursaõde stilistina tuntud Kristi Ojasaar. Ja loodetavasti tulevased kuulsad moedisainerid!

Kes on teie eeskujud, muusad moemaailmas. Kelle rõivaid kannate hea meelega, kelle töid imetlete, kuhu ise pürgite?
Loomulikult on mu suureks eeskujuks legendaarne Coco Chanel. Suurepärane edulugu ja meisterlik disain! Veel jumaldan ma väga Christian Diori ja Karl Lagerfeldi, kes praegu Diori moemaja ees seisab. Disaineritest meeldivad mulle veel Christophe Decarin, kes juhib Balmaini moemaja ja Christopher Bailey, kes on muutnud Burberry igava ruudulise disaini minu jaoks vastupandamatult ahvatlevaks loominguks. Lisaks Georgina Chapman ja Keren Graig, kes on Marchesa brändi peadisainerid. Marchesa kleidid on lihtsalt nii hingematvalt ilusad! Mu tõelised lemmikud! Armastan palju ka Rodarte disaini ja viimasel ajal olen enda jaoks avastanud Gucci loomingu. Lisaks hindan väga kõrgelt selliseid kingadisainereid nagu Christian Louboutin ja Nicholas Kirkwood. Loomulikult ei saa jätta mainimata varalahkunud Alexander McQueeni. Puhaku ta rahus!

Minu plaanidest on veel vara rääkida, sest hetkel olen alles oma disaineri teekonna alguses. Kuid plaanid on mul täitsa olemas.

Lõpetuseks – mida teie arvate – mis on mood ja mis on täna moes?
Ma loodan, et ei solva kedagi kui ütlen, et mood on omamoodi religioon. See on suurim massipsühhoos, mis ümbritseb meid pea kõikjal. Moodide vaheldumine on tore, kuid ma ei poolda iga uue trendiga kaasajooksmist. Just isiklik stiil on see, millele tuleks truuks jääda. Rõivad, mis meeldivad ja kandjat kaunistavad.

Lühiülevaade hetkemoest: 50’ndate liivakella siluett ja kaunid kellukakleidid. Mõjutused 70’ndatest – laiad kõrge pihaga püksid, kõrge kaelusega sviitrid ning seotava lipsuga kaelusega siidpluusid. Moes on lõpuni kinninööbitud kraedega triiksärgid/pluusid. Möödunud aastast on endiselt väga populaarsed erinevad keebid ja kõige kuumem (mantlite) värv on kaamelibeež.

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory