Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Äripäeva rikaste TOP25 – Eesti rikkaim on BLRT Grupi suuromanik Fjodor Berman

Äripäev avaldab igal aastal rikaste TOP 500, kus reastatakse Eesti ettevõtjad nende firma väärtuse järgi.  2008. aastal võitis rikaste TOPi Tallinki suuromanike hulka kuuluv Ain Hanschmidt ja 2009. aastal Toomas Annus.

Toome teile välja TOP25:

1. Fjodor Berman  2 478 miljonit krooni
Kümneid firmasid haldava BLRT Grupi suurim omanik.

2. Toomas Annus  2 291 

3. Oleg Ossinovski  1 836
Tapa vagunidepoos meistrina raudteelase karjääri alustanud Ossinovskist on aastaga oma kohta edetabelis märgatavalt parandanud, eelmisel aastal oli 14. Talle kuuluvad vagunid sõidavad Eesti, Venemaa, Ukraina ja Läti raudteel.

4. Enn Pant  1 738
Tallink Grupi ning Infortari suuromanik. Lisaks laevandusärile investeerinud suuri summasid ka kinnisvarasse ja hotelliärisse.

5. Margus Reinsalu  1 565

6. Ain Hanschmidt  1 511
Suurem osa varast on soetatud laenuga ja see seilab igapäevaselt Tallinna, Helsingi ja Stocholmi vahet. Ehitas üles tänase Eesti suuruselt teise panga SEB.

7. Priit Piilmann  1 500
Varadest enamuse moodustab aga osalus Viru Keemia Grupis, mille aruanne on esitatud korrektselt esitanud ja sai ka aluseks Piilmanni varanduse suuruse arvutamisel.

8. Kalev Järvelill  1 470
Endine maksuameti juht, kes naudib kunagise riigitöö vilju ja pühendab oma ajast suurema osa hobidele, näiteks matkamisele. Tallink Grupi ja Infortari igapäevases juhtimises enda kinnitusel hoogsalt sõna ei võta, seetõttu jäänud ka äripartnerite Enn Pandi ja Ain Hanschmidti varju.

9. Valeri Kovalenko  1 460
BLRT Grupi suuruselt teine aktsionär Fjodor Bermani järel. Juhib BLRT Grupis Bermani opositsiooni.

10. Toonart Rääsk  1 287
Skandaalne ja avalikkust pigem vältiv kinnisvaraärimees, kelle kunagiseks esimeseks suureks projektiks oli ilma loata Metropoli hotelli rajamine Tallinna kesklinna. Alustab juba 2. oktoobril koos Marko Matvere, Jaan Tätte ja Raul Normakuga katamaraaniga ümbermaailmareisi.

11. Urmas Sõõrumaa  1 282

12. Marcel Vichmann  1 249
Tegeleb rongi- ja bussiliiklusega, kinnisvara- ja puiduäriga. Oli üks suuremaid kaotajaid Gildi riskikapitalifondis ning ebaõnnestus ka Aserbaidžaani raha investeerides.

13. Anatoli Kanajev  1 242
Pani oma jõukusele aluse Muuga Sadamat juhtides, mistõttu kadunud Aadu Luukas ning Endel Siff ta transiidiärisse kaasasid.

14. Igor Izraeljan   1 164
Alustas äri 19 aastat tagasi Lasnamäe korteris vineeri vahendamisega. Viimastel aastatel meie edetabelis oma kohta parandanud. Lisaks spooni ja vineeri vahendamisele ning suurte kaablitrumlite tootmisele kontrollib ka liisingfirmat ALG Liising

15. Mihhail Gnidin  1 041
BLRT Grupi suuruselt kolmas aktsionär.

16. Hillar Teder  1 000
Teder kontrollib firmat CELIA CROWD AS (end Ühendatud Kapital), mis oli veel eelmisel aastal Tederi käes, kuid on tänaseks liikunud Luxembourgis registreeritud Vunderbuilt S.A kätte.

17. Margus Kangro  992
Endine ühispankur, kes rikastus sarnaselt enda juhi Ain Hanschmidtiga. Tänu tublile saneerimistegevusele Ühispanga laenukliendi juures sai ka ise ootamatult saneeritava firma ehk Viru Keemia Grupi üheks omanikuks.

18.-19. Maksim Liksutov  852
18.-19.  Sergei Glinka   852

20. Margus Linnamäe  843
Suurt hulka ettevõtteid koondava MM Grupi suuromanik.

21. Vello Kunman  821
Järve Keskuse ja ehitusmaterjale tootva Silikaadi omanik, investeerinud ka põllumajandusse.

22. Peter Hunt  803
Väliseestlasest Wendre suuromanik.

23. Aleksei Tšulets  800
Kuulub Saurix Petroliumi, Infast Oili ning Paldiski Põhjasadama omanike hulka.

24. Rain Kivisik  755
Playtechi varju hoidev aktsionär

25. Hans H. Luik  750
Ekspress Grupi suuromanik ja tegev ka kinnisvaraäris.

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory