Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Vantaa õpetaja ja Tansaania naise sõprus võimaldas hariduse tuhandetele lastele

OHMYGOSSIP — Martinalaakso kool Vantaal ja Kilingi kool Tansaanias tähistavad tänavu 30. sõprusaastat. Koostöö algas 1987. aastal, kui Soomes oli vahetusõpilasena Tansaania naine PeaceGlory Nsuri ja ta sõbrunes õpetaja Anja Toloneniga.

Nsuri isa oli 1980ndatel Kilingi algkooli direktor. Ta sõlmis suhted, mille kaudu Tolonen, teised Martinalaakso elanikud ja Kilingi kool alustasid koostööd. Koostöö on aidanud mõlemaid pooli, mõlemad on teineteise kultuurist palju õppinud. Nsuri sõnul ollakse tänulikud saadud abi eest, kirjutab Helsingin Sanomat.

Möödunud 30 aasta jooksul on Martinalaakso kool ja elanikud kogunud Tansaania kooli jaoks kümneid ja kümneid tuhandeid eurosid. Selle raha eest on Kilingisse ehitatud uus koolihoone ja köök ning palgatud kooliarst.

Suuremad ettevõtmised on olnud köögi ehitus 1999. aastal, mille tarbeks saadi välisministeeriumilt 150 000 marka (praeguses rahas 33 000 eurot). 2015. aastal saadi tualettide ehituseks ja köögi remondiks 28 000 eurot. Kilingi kooli õpilaste arv on kasvanud 30 aastaga varasema 280 õpilase pealt 750ni.

Aastate jooksul on koolid teinud vastastikku koostööd. Martinalaaksost on korraldatud kaheksa õppelaagrit Tansaaniasse. Kilingist on käidud Soomes seitsmel korral. Reisid on maksnud kinni Soome pool.

Martinalaakso kool tähistas koostöö tähtpäeva pidulikult laupäeval. Ürituse sponsor oli rahvasaadik Pekka Haavisto.

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki OHMYGOSSIP´i uudiseid SIIT



Reklaam:
error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory



blog.tr.ee