Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Andres Illak Ohmygossip.ee’le: Minu hinge jääb surmani meelde Afganistani sõda ja Tšernobõli tragöödia kus osalesin

“Minu hinge jääb surmani meelde Afganistani sõda 1980-1982 ja Tšernobõli tragöödia kus 1986.a. osalesin. Soovin hingerahu, oma eluga edasi minna, mida soovin ka teile armsad lugejad,” räägib oma eluteest Ohmygossip.ee’le laulja Andres Illak.

Andres Illak, millal ja kuidas teist sai Mati Juunior ning kas laulate Mati Nuude laule?
Mati Juuniorini kulus mul 34 aastat lavaelu erinevates koorides ja bändides.. Aastaid tagasi hakkasin karaokes ajaviiteks laulmas käima erinevates kohtades üle Eesti… Peale lugude esitamist tuldi üllatuseks küsima, ega ma Mati Nuude poeg ei ole – hääled sarnased..

Algul pidasin seda naljaks, aga kui elasin Haapsalus 7 aastat hakkas kohalik elanikkond mind Mati Juunioriks kutsuma – sellest ka see mõte. Viimased 2.7 aastat elades Pärnumaal on aga lausa Mati Nuude hüüdnimi…

Matiga tutvusin Estonia kontserdisaalis, kui korraldasin Tsernobõli veteranidele heategevus ürituse. Tänu sõber Meelis Laidole, kes oli Apelsinis klahvpillide mängija, oli kohal kogu Eesti muusika ja humoristide eliit.

Peale kontserdi organiseerisime tänutäheks Eesli tallis pika laua. Saime Matiga tuttavaks, vahetasime numbreid – ja peale seda olime Matiga nagu särk ja püksid. Alati kui kokku saime oli Mati esimesed sõnad: “No tere kadunud poeg..” Rääkisime kõigest, elust..

Olin ta kõrval lähedane, kui sain kurva uudise, et Mati on surnud. Käisin matustel ja mingi sisemine ingel ütles minus, et Mati laule tuleb edasi laulda ja võtsingi südame asjaks Mati lugusid laulda, mulle neid lugusi meeldib esitada.

2013 aastal sõlmisin Eesti Autorite Ühinguga tähtajatu lepingu, mis avas legaalsed võimalused erinevateks toiminguteks. Selle lühikese aja jooksul olen valmis saanud kahe singliga: Tulipunased roosid ja Avavalss. Youtubes olen ka need lood üles pannud. Tagasiside tuli ootamatult positiivne. Google+ kaudu jälgi ajades on neid lugusid lastud mitte ainult Eestis, vaid paljude riikide raadio kanalites.

Teie sünnipäev ja sünnikodu?
Sündimud olen ma 01.03.1961 Viljandimaal Suislepas Järveküla talus, kus möödusid minu elu küll vaesuses, raskes töös, aga see-eest kõige õnnelikumad aastad..

Milliseid ameteid te olete pidanud oma senise elu jooksul?
Minu 31 aasta jooksul on olnud palju ameteid, ehk nagu Toomas Anni ütles kuldsed sõnad: traktoristist- lauljaks.

Olen olnud mehhaanika ala peal; tarktorist, kombainer; pikemat aega kiirabi juht – parameedik; Bussijuht; Eestimaa Tsernobõli -ja Afganistani ühenduse esimees; Assotseerunud liige ülemaailmses organisatsioonis The World Uranium Hearing; Jaapani- Eesti rahvusvahelise fondi; Hibacusha Eestipoolne kordinaator; Eesti kaitseliidu peastaabi 4 osakonna instruktor; Eesti Tolli Ameti Tallinna Tolli inspektuuri menetleja-juhtiv inspektor, Soome SAK-is, Soome Ametühingute Kesk Liit juristina. Lõpetanud Kiljava Kõrgema Kutseharidus keskuse koolituse Tsiviil-preventatsiooni ala, hetkel töötan erapraksisena.

Huvialad?
Huvialasi on palju, mind köidab muusika, meeldib uurida elu planeedil, kosmoloogija, sport; majanduspoliitika, Jumal on andnud mulle võimaluse käia kolmel kontinendil, neid riike ei jõuagi üles lugeda, võib-olla eksootilised kohad nagu Jaapan Uus-Meremaa; Vietnam..

Põnevaimad seigad senise elu jooksul?
Eks neid põnevaid seiku on olnud minu elus palju aga eluks ajaks jääb meelde minu esimene langevarju hüpe enne Afaganistani sõtta minekut 1980-ndal aastal, kui pandi teenima dessant vägedesse ja üks instruktor – Seersant andis lennukis mulle jalaga tagumikku ja viskas lennukist välja… õnneks oli langevari kaasas….

Tänaseks olen juba vabatahtlikult teinud üle 500 hüppe.

Teie perekond ja lapsed?
10 aastaselt jäin orvuks, peale Afganistani sõda abiellusin. Meil on poeg ja tütar. Lahutasime aastaid tagasi, aga lapsed on üles kasvatatud ja hea meel, et mõlemad on leidnud oma tee..

Millist muusikat te ise armastate kuulata ja kes on lemmikud?
Muusikat kuulatakse ikka vastavalt meeleolule — lüürilistest meloodiatest tempokate lugudeni. Minu vaieldamatu iidol on Fredy Mercuri, Elton John; Status quo; Electrik like Orkestra; Võssotski ja kindlasti kodumaiseid artistid.

Millist raadiojaama te enim kuulate?

Vikerraadio, Elmar, Star-FM, Uno, Kuku raadio. Nendest jaamadest ammutan ühelt poolt sõltumatut infot läbi ERR-i, teisalt aga muusikat.

Tulevikuplaanid?
Minu eas tulevikuplaane on raske teha, elan päev korraga, aga mida ette võtan, seda ka teen. Seepärast on plaan välja lasta oma plaat, mis küll majanduslikult ei ole tasuv, kuna enamik muusikat tänapäeval ostetakse, või kaapertatakse interaktiivses keskkonnas.

Loodan, et minu ellu tuleb veel armastav naine ilma milleta on su hingest nagu tükk rauda välja sulatatut. Tahan selle tühja koha täita uuesti.

Kas teil on midagi ka südamel, mida sooviksite ära öelda?
Mida on mul südamelt öelda? Hea küsimus, seda on palju aga ei mahu kõik ära. Mul on leinaaeg. Kaotasin lähedase sõbra Jaan Arder’i, 21 aastat sõprust jätab sügava jälje. Olen ka Apelsiniga laval olnud ja kas Apelsin jätkab, see on küsimärk?

Minu hinge jääb surmani meelde Afganistani sõda 1980-1982 ja Tšernobõli tragöödia kus 1986.a. osalesin. Soovin hingerahu, oma eluga edasi minna, mida soovin ka teile armsad lugejad.


Tags assigned to this article:
Andres IllakReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory