Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Kadi Viljak Gossip.ee-le: Niisama oma lõbuks meeldib mullegi kodus kaarte laduda

Ajakirja FaceControl looja ja juht Kadi Viljak räägib Gossip.ee rubriigis “Horoskoop”, kuivõrd ta usub Jumalasse, ennustajatesse ja astroloogiasse. “Mul on kodus olemas mitu erinevat Piiblit, isegi auto kindalaekas on üks pisike usuraamat – omamoodi nagu õnnetuste eest kaitsev talisman. Aga minu raamaturiiulist ei leia mitte ühtegi astroloogilist abimeest ega unenägude seletajat või muud taolist – eks see valik väljendabki minu suhtumist,” ütleb Kadi.

Mis tähtkujust sa oled? Kas üldse või kui palju tähtkuju iseloomustus klapib sinu iseloomuga?
Minu tähtkujuga on segased lood. Olen sündinud 21. mail, mis osade horoskoopide järgi on veel Sõnni viimane päev, osade horoskoopide järgi aga Kaksikute esimene kuupäev. Tegelikult vahet ju pole, milline tähemärk ma nii-öelda juriidiliselt korrektselt olen, eks tugevad mõjutused on sellises üleminekukuupäevas nii ühest kui teisest. Tundub, et tõesti üks tähemärk võimendab teist, eriti muidugi neid halvemaid iseloomujooni. Näiteks kui Kaksikute kohta öeldakse, et nad on hilinejad, püsimatud jne, siis ma tõesti olen väga suur hilineja, lausa sõnni järjekindlusega. Samas võin olla ka väga puht-sõnnilikult sihikindel mingites tühistes, Kaksikutele omastes tegemistes. Nii et tänaseks olen ma loobunud vaagimast, milline tähtkuju omaks võtta ja kui juhtun ajakirjadest-ajalehtedest horoskoope vaatama, loen mõlema tähtkuju horoskoobid läbi ja nopin mõlemast endale paremad palad välja. Üldiselt Sõnni ja Kaksiku horoskoobid lähevad minu iseloomuga täppi küll ja täiendavad teineteist.

Kas oled astroloogia vastu ka suuremat huvi tundnud, uurinud näiteks enda astroloogilist kaarti, lugenud vastavat kirjandust vms.?
Vist teismelisena tundsin selliste asjade vastu kõrgendatud huvi. Emal ja tädil oli tollal mappide viisi igasugu astroloogilist kraami, käejoonte seletusi jms. Eks ma siis sealt oma teadmisi ammutasin. Tundus salapärane ja põnev maailm. Kuigi ma absoluutselt ei alahinda tähemärkide mõju meie eludele ja suhetele ja aeg ajalt ikka tähtkujud ja horoskoobid jutuks tulevad (peamiselt selles kontekstis, milline tähemärk mõni sõber või tuttav on ja kas ning kuidas me omavahel sobime), siis ütleme nii – minu tassike teed astroloogia täna kindlasti ei ole.

Kas ja kui palju sa tähemärkidesse ja horoskoopidesse üldse usud? Kas loed näiteks lehesabadest päevaennustusi, uurid naisteajakirjadest suhtehoroskoope, enne suuremaid ettevõtmisi vaatad taevamärke jne?
Usun, et mingid mõjutused tähemärkidel kindlasti on. Aga ma ei lähe selle uskumisega hulluks. Pigem lahterdub kogu see horoskoobindus minu jaoks meelelahutusvaldkonda. Ajalehti sirvides viskan harjumuslikult pilgu peale ka horoskoopidele (nii Sõnni kui Kaksikute omale). Ja võtan teadmiseks. Täpselt samamoodi nagu ilmaennustuse – midagi sellest ikka täppi läheb, mis ilma- või horoskoobiennustajad järgmiseks kolmeks päevaks lubavad. Lemmikhoroskoop on Eesti Ekspressi nädalahoroskoop – lihtne, selge ja asjalik. Naisteajakirjade heietavate kuuhoroskoopide lugemisega suhete- armu- ja töörindel ma tõtt öelda väga ei viitsi silmi väsitada. Nagunii meeles ei seisa ja need mõjuvad pigem psühholoogiliste abimaterjalidena. Seda, et ma taevamärkide järgi midagi planeeriks või tähemärkide järgi sõpru valiks või hindaks, minu puhul kindlasti ette ei tule.

Kuidas klapib sinu tähtkuju sinu lähedaste tähemärkidega? On sul mõni eluline näide stiilis „täpselt nagu horoskoobis!“?
Kui nüüd mõtlema hakata, siis enamus minu häid sõpru on mõningate eranditega kolmest – neljast kindlast tähemärgist. Mingi sarnasuste ja vastandite seos täiesti toimib. Samas ma tõesti ei tähtsusta tähtkuju üle – nii palju kui on inimesi, sama palju on erinevaid isiksusi. Eks elulisi näiteid “täpselt nagu horoskoobis” leidub ikka, aga taolised kokkulangevused võivad olla ka juhuslikud. Sageli ongi horoskoobid koostatudki nii osavalt laiahaardelised, et midagi „täpselt pihtas“  sa sealt endale  ikka külge mõtled. Kui aga tõsisemalt mõelda, siis näiteks minu isa on tõesti nagu oma tähemärgi musternäidis. Ehe Sõnn.

Mida arvad ennustajatest? Kas oled ise kunagi nende juures käinud?
Kui astroloogia mängib meie elus – tahame me seda või mitte –  paratamatult mingit reaalset rolli, siis ennustajad on minu silmis vastavalt olukorrale kas meelelahutajad (mõnel peoõhtul on ju lahe endale lasta kaarte panna) või omamoodi psühholoogid, kelle juurde minnakse reeglina mõnele oma probleemile abi otsima või oma mõtetele kinnitust saama. Olen korra käinud sõbrannaga kaasas ühe kaardipanija juures, Tallinnas omal alal suhteliselt tuntud mees. Ja leidis kinnitust minu eelarvamus, et taolised raha eest ennustajad on väga head kehakeele tundjad ja meelte manipulaatorid. Hea ennustaja tajub su sisemise oleku, kõhklused ja ootused väga hästi ära ja rohkem kui oma kaartidelt, loeb ta vastuseid sinu enda kehakeelelt, sinu reaktsioonilt mõne tema ütluse kohta. Tema eesmärk reeglina on anda sulle sedavõrd ümmargusi vastuseid, et sa loed sealt kindlasti välja terakese tõtt ja tunned vajadust ka edaspidi tema teeneid kasutada. See on muidugi minu kui skeptiku arvamus. Hiljem sõbrannalt kuulsin, et ennustaja sai mu tõreda oleku tõttu väga hästi aru, et ma temast suurt midagi ei arva. 

Aga taaskord – niisama oma lõbuks meeldib mullegi kodus kaarte laduda … et kas soov läheb täide või mitte. Omamoodi teraapiline tegevus. Küll aga suhtun ma väga positiivselt inimestesse, kellel on võime energiaid tajuda,kätega ravida, alternatiivmeditsiini.

Kas usud saatusesse, ettemääratusse, mingisse kõrgemasse jõusse, mõni usub ingleid mõni Jumalat, mida-keda sina?

Usun saatusesse. Et mingi üleloomulik jõud on olemas ja et teatud asjad juhtuvad varem või hiljem, sest nad lihtsalt on määratud juhtuma. Ja et kui sulle on ettemääratud surra teatud ajal, siis võid küll olla täiskarsklane, üdini tervislike eluviisidega, aga kukub näiteks ühel heal päeval telliskivi pähe ja ongi kogu lugu. Mis ei tähenda muidugi, et võiks saatusele vilistada ja näiteks kahesajaga Tallinna kesklinnas ringi kihutada.

Samamoodi usun ma Jumalat kui mingit kõrgemat jõudu. Ma muidugi ei arva, et mingi vanamees kusagil pilvel istub ja jalga kõigutab ja et Jumal on üleüldse ilmtingimata üdini positiivne tegelane, aga hea on vahetevahel endast kõrgema ja kõikenägeva olevusega avameelsesse dialoogi astuda. Minu jaoks on kohustustevaba usk millessegi-kellessegi, kokkuvõttes ka usk iseendasse oluliselt mõttekam tegevus, kui näiteks ennustaja juures käimine või tähemärkide järgi elu seadmine. Mul on kodus olemas mitu erinevat Piiblit, isegi auto kindalaekas on üks pisike usuraamat – omamoodi nagu õnnetuste eest kaitsev talisman. Aga minu raamaturiiulist ei leia mitte ühtegi astroloogilist abimeest ega unenägude seletajat või muud taolist – eks see valik väljendabki minu suhtumist.

Kas oled tundnud, et sul on erilisi võimeid? Näiteks tundnud mõnda sündmust ette, saanud telefonikõne kelleltki, kelle peale just mõtlesid, tajud vaime jne?
Ma ei tea, kas mul on erilised võimed, aga eriline nannipunn k&oti
lde;iksugu teispoolsuse ja vaimude ning kummituste asjus olen ma küll. Ma ei julge üksi pimedas toas magamagi jääda. Mis puudutab ettenägemist ja – tajumist, siis ilmselt kõigil on ette tulnud momente, kui mõtled inimese peale ja juba ta helistabki sulle. Ju siis mõnikord on mõttejõud nii tugev.

Tegelikult on mul ka päris mitu korda tulnud ette veidi müstilisi olukordi, enamasti on ettenägemised ja tajumised isiklikumat laadi. Aga mitte alati. Näiteks nägin kord unes üht praktiliselt võõrast inimest, teretuttavat, keda olin ca aasta eest intervjueerinud. Ärgates ise ka imestasin, et millest selline uni? Ja suur oli minu jahmatus, kui dušši alt tulles leidsin mobiilist vastamata kõne ja tagasi helistades selgus, et seesama unenäosolija oli mulle kohe hommikul ühe pakilise probleemiga helistanud. Kusjuures ütles, et ta tahtis juba õhtul helistada, aga aeg oli juba ebaviisakalt hiline.

 

Loe lisaks:
SÕNN e. Taurus (21.aprill – 21.mai)

Sõnn on põikpäine, ettevaatlik, kohati introvertne, materialistlik, stabiilne ja töökas, ent sama kannatlik kui aeg ise. Temas on piisavalt jõudu, et nihutada paigast mägesid. Nende tohutu praktilisuse kõrval võtab võimust ka armastus mugavuse vastu, mis muutub tihti laiskuseks. Sõnnid armastavad materiaalset heaolu ja teevad kõik, et ühel hetkel mõnusalt loorberitel puhata. Selleks on nad aga valmis endast kõik andma ja kasvõi terve elu tööd rügama, et mingil hetkel rahulikult puhata saaks.

Sõnni tähtkuju all sündinud on emotsionaalsed, kuid vasturääkiva iseloomuga inimesed. Sõnni tähtkuju all sündinud on teatava mõistusega, jõulised inimesed, kes harrastavad aktiivset elu. Veenus pehmendab nende praktilisust, annab neile teatava pehmuse, tundlikkuse ja armastuse mugavuse vastu, mis muutub tihti laiskuseks.  Nad himustavad raha ja rikkust ja neil on ka annet raha kogumiseks, kuid ühtlasi on nad ka pillajad, sest raha koguvad nad ainult selleks, et oma elu meeldivaks ja mugavaks teha. Neil on püsivust. Nad on hoolsad ja ei jäta ühtki tööd pooleli, vaid alati lõpetavad selle, kuid nad on tihti hoolimatud kaasinimeste vastu, kuna nad on ka väga konservatiivsed, isemeelsed ja kangekaelsed ega salli vasturääkimist isegi pisiasjades.

Sõnni tähtkuju all sündinud armastavad hästi süüa ja juua ning lõbusat seltskonda ja neile meeldib sõlmida tutvusi mõjukate ja kõrgelseisvate inimestega. Suhtlemises kaasinimestega on elegantsed ja tähelepanelikud, kuid võivad pisiasjadest teha suure tüli ainult oma jonnakuse ja kapriissuse tõttu. Sõprus ja armastus mängivad nende inimeste elus suurt rolli. Ilma armurõõmudeta oleks nende elu kurb ja tühi. Erootilised tunded väga elavad. Selle tähtkuju all sündinud armastavad kunsti ja arhitektuuri. Nad on sageli head modelleerijad, dekoraatorid, rätsepad ja kokad.

Suurem osa naisi, kes on sündinud Sõnni tähtkuju all, on ilusad või väga meeldivad ja eriti naiselikud, kõik see, mis mehe juures on nõrkuseks, on nende naiste juures kütkestav. Neil on nõrkus ilusate asjade järgi, lillede, hea söögi ja veini vastu. Tihti laostavad nad oma austajaid. On sageli väga armukadedad, kuigi ise on kergemeelsed. Vaenlaste vastu õige kättemaksuhimulised.

Sõnn on ettearvamatu ja iial ei tea mida ta järgmiseks öelda või teha võib. Ta ärritub imelike asjade üle ja tema vihahood panevad põranda värisema, õnneks mööduvad need kiiresti. Nad võivad vihahoos öelda uskumatult õelaid asju, ise need mõne aja pärast unustades. Sõnn on kord imeliselt hea, kord vastikult õel. Sõnnil on omadus teha pidevalt ebadiskreetseid märkusi. Ta on omapärase iseloomuga ja ka välimus võib tihti olla selline, kus mingi joon hakkab eriliselt silma- suur nina, suured kõrvad, jõulised huuled jne.  Sõnn on küllaltki kokkuhoidlik ja praktiline, samas priiskab ta kohati üleliia. Vastuoluline tegelane see Sõnn…

Erinevalt jäärast on sõnnil ka  püsivust. Sõnn on hoolas ja ei jäta ühtki tööd pooleli, vaid alati lõpetab pooleliolevad asjad. Kahjuks on sõnn tihti kaasinimeste vastu hoolimatu, sest ta ei salli oma tugeva iseloomu ja ego tõttu vasturääkimist. Sõnniga on mõttetu vaielda, sest ta arvab alati, et temal ainsana on õigus.

Igapäevaelus on sõnn avatud, ta eelistab suhtlemist intellektuaalsel tasandil ja eelkõige hindab inimestes tarkust ja teadmisi. Sõnn püüdleb avaruse ja mitmekülgsuse poole, talle meeldib õppida ja ennast arendada. Uued teadmised on talle nagu kont koerale. Sõnnil on tihti palju hobisid ja ta tegeleb mitme asjaga korraga. Tihti tundub talle, et ta ei anna endast piisavalt palju ja ta seab endale väga kõrged nõudmised. Kõrged nõudmised seab ta ka teistele.
Sõnn on vägagi sensitiivne ja tal võivad olla igasugused raviomadused. Oma käed sulle peale pannes võib ta teha palju tervendavat.

Armastuses on sõnn tuline ja väljendab oma tundeid kogu hinge ja kehaga. Abielu puhul on sõnn alguses väga idealistlik, hiljem aga hakkab oma fantaasia tõttu kujutama partneris ette igasuguseid puudusi. Sõnn ei kannata puudusi ja ta hindab korda. Ta tahab, et kõik oleks alati koristatud ja pestud, aga ise kipub olema nõnda laisk, et jätab oma sokid mõnikord kasvõi söögilaua peale. Sõnnil tulevad koristushood äkki ja harva. Kui ta koristama hakkab, koristab ta kõik säravalt puhtaks.

Kuulsaid Sõnne läbi ajaloo:
Fred Astaire, Balzac, Lionel Barrymore, Irving Berlin, Johannes Brahms, Saddam Hussein, Jay Leno, Stephen Colbert, Janet Jackson, Barbra Streisand, David Byrne, Uma Thurman, Andre Agassi, Traci Lords, Grace Jones, Rosie Perez, Tori Spelling, Al Pacino, Jack Nicholson, Katariina II, Perry Como, Gary Cooper, Oliver Cromwell, Bing Crosby, Salvador Dali, Stephen A. Douglas, Elizabeth II, Duke Ellington, Ella Fitzgerald, Henry Fonda, Margot Fonteyn, Sigmund Freud, Ulysses S. Grant, William R.Hearst, Audrey Hepburn, Henry J. Kaiser, Willie Mays, Yehudi Menuhin, Vladimir Nobokov, Maximilian Rosespierre, Sugar Ray Robinson, Bertrand Russell, William Shakespeare, Fulton Sheen, Toots Shor, Kate Smith, Barbra Streisand, Norma Talmadge, Shirley Temple, Harry S. Truman, Orson Welles  jne.

Õnnenumbrid: 2, 11, 20, 29, 37, 47, 56
Värv: Sinine, roheline, roosa
Mõjutav planeet: Veenus
Element: Maa
Domineeriv sõnapaar: Mul on
Õnnepäev: Reede
Õnnekivi: Türkiis, safiir
Metall: Vask
Lilled / taimed: Kannike, magun, liilia


Tags assigned to this article:
Kadi Viljakrubriik "Horoskoop"SõnnTaurusReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory