Blogija Hanna-Amanda Pant kirjutab oma blogis välja 10 tarkust, mida talle Prantsusmaal viibimine mulle õpetanud on.

1. Viisakus ennekõike – pole mõtet loota, et sind kuskil üldse jutule võetakse, kui sa ei kasuta peamisi viisakusväljendeid ( loe: ei üledoseeriks nende kasutamisega ) ning ei suhtu inimestesse nii, nagu tahad, et sinusse suhtutakse. Viisakus on tihti võti ka selleks, et avaneksid erinevad uksed ja aknad oma ( vahel hullumeelsete ) ideede elluviimiseks.

2. Ära usalda inimesi niisama lihtsalt – ükskõik, kui näo või tegude järgi safe’i inimesega esmapilgul tegemist tundub olevat: kontrolli vähemalt 2 x üle, et see inimene tõepoolest käitub sinuga siivsalt ja sind trajektoorilt kõrvale ei juhi; seda kas või guugeldamise teel,  kui näiteks nimi teada on. Teisel juhul tuleb usaldada enda intuitsiooni – see enamasti ei peta.

3. Jooma õlut, šampust ja veini … SIIRUPIGA!

Ma poleks uskunud, et selline rõvedus kunagi hästi saab maitseda, aga see on delicieux! astmes kuussada.

4. Pariis on ainuke koht, kus suitsetamine on osa tervislikust eluviisist
( või seda vähemalt tõeliste parisienne’ide kohaselt ).
Tervislik tasakaaluhoidja, mida tasub ikka ja alati meeles pidada pärast igat söögikorda, pärast hambapesu, pärast hommikust joogatundi, pärast ideaalset jalutuskäiku, pärast vapustavat ooperielamust … ja kindlasti veel enne kõiki neid sündmusi ja vahepeal… natuke.
NB! Suitsetamisest kõrvalehiilimine on (peaaegu) võimatu, kui te ei soovi just mis-sa-arvad-et-sa-oled-mingi-tervislik-siin mõrvarlike pilkude osaliseks saada!

5. Austama söögikordi.
Prantslannad ja prantsuse noor-ja härrasmehed teavad juba väiksest peale, et ühtegi söögikorda ei tohi vahele jätta ja mingisugune jo-jo dieeditamine ja kehaga imetrikitamine on lihtsalt mõttetu ega vii kuskile välja. Pigem nautida kolmekäigulist õhtusööki võluvate kaaslastega kui kallata endale sisse mingisuguseid valgeid söögiasenduspulbreid või toituda kuu aega ainult rohelistest õuntest. Võtmesõnaks on vaid hooajalisus, nautimine ja tasakaal!
( Aga see oli meile kõigile juba ammu teada. )

6. Vahet ei ole, mitu kõrgharidusdiplomit sul on, milline on su perekondlik taust, kui mitu autot garaažis, see ei lähe mitte kellelegi korda rohkem kui su enda hetkene kuvand; see, milline sa inimesena oled.

7. Kindlasti seda, et reede õhtud ei pea kujunema kolmepäevasteks piiri peal kõikuvateks etappideks, mil öö ja päev täielikult vahetuses, vaid saab ka rahumeelselt noor olemisse suhtuda ja vaikselt kuskil pavement terrace’il veini juua, nii et mõtted helged ja uued unistused põues …

8. Prantsuse mehed on oivalised.

Punkt.

9. Kõige taevalikumad hetked saavad alguse ootamatustest.


10. Otseloomulikult tundma paremini ( kui mitte täielikult ) oma unistuste linna

Pariis ei tundugi enam nii lõputu ja inimesed, kelle puhul arvasin, et näen neid vaid üks kord elus, kõnnivad mulle päris tihti vastu mõnel hilisel tunnil nendel kaunitel puiesteedel, ilma et see mulle erilise üllatusena tuleks. Pariis ei ole enam nii mõõtmatu, kui võiks arvata: senitundmatutelt tänavatelt on imelihtne leida väljapääsu ja pole mingisugust hirmu sukelduda tundmatusse. Ja voila-voila selleks läks aega ei rohkem ega vähem kui 5 ja pool nädalat ( tegelikult maksimaalselt kuu ajaga oli kõik juba selgem kui selge ).