Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Reklaam:

Ninalõikuse läbi teinud Jessica-Michell Gossip.ee-le: Lõpuks ometi saan ma vaadata peeglisse ja naeratada

Jessica-Michell on 22aastane särtsakas ja julge Tallinna neiu, kes hiljuti viis täide oma ammuse unistuse ja lasi kohendada oma nina kirurgi noa all. Igapäevaselt tegeleb Jessica riiete müügiga ning tantsimisega, oma hobideks/huvideks nimetab neiu fotograafia, moe ning reisimise. Gossip.ee uuris, mis ajendas noort neiut sellist sammu tegema, kuidas operatsioon ja taasumine kulges ning mida on see ilulõikus talle andnud ning tema elus muutnud.

Esmakordselt tuli Jessical mõte ninaoperatsioonile minna 2003 aastal, kui tüdruk oli vaid 13 aastane. „Kuna 13 on täpselt selline puberteediiga, siis jah tõepoolest jäi mu nina mitmeid kordi keskpunkti. Koolis narriti päris kõvasti, pluss ma polnud ise iial oma ninaga rahul olnud ja see oli koguaeg mind häirinud,“ räägib Jessica kuidas kõik alguse sai. Jessica paljastab ka, et suurt osa mängisidki selle otsuse puhul eakaaslased, kes ei olnud pilgetega just kitsid: „Muidugi muutus see veel suuremaks probleemiks mulle, kui teised seda märkama hakkasid ning seda koguaeg välja tooma, tundsin, end väga ebamugavalt ja enesekriitika tõusis iga hetkega.“
 
Gossip.ee uuris Jessicalt kuidas suhtusid operatsiooni tema pere ja sõbrad ning neiu tõdes rõõmuga, et tal on väga mõistvad vanemad ning sõbrad, kes on tema otsust alati austanud. „Vanemad on eluaeg minu otsust toetanud, sõprade seas oli vähe neid, kes teadsid, et seda soovin, kuid need, kes teadsid, olid poolt.“ „Kuigi nad ütlesid, et nemad minu asemel ei teeks, sest olen armas ja omapärane just sellisena nagu ma olen aga noh… keegi ei mõistnud seda, kui väga see mind häiris ja kuidas see mu igapäeva elu mõjutas,“ jutustab Jessica, et lõplik otsus sai vastu võetud ikka eelkõige iseenda rahulolu pärast.
 
Operatsioon ja taastumine kulges neiu sõnul kiiresti ja valutult: “Absoluutselt mitte midagi rasket polnud terve selle protseduuri käigus.“ Hommikul läks Jessica rõõmsa tujuga kliinikusse, teda saatsid tema ema ja parim sõbranna ning kell 9:00 algas operatsioon, mis kestis 4 tundi. „Ärgates olin veidi unine, muud midagi, mitte kuskilt ei valutanud kordagi,“ jutustab Jessica reipalt. Järgmisel hommikul sai Jessica koju ning pidi järgnevad 10 päeva kandma näol kipsi. „Taastumine läks kiirelt, kipsiga harjusin ruttu, valu polnud kordagi absoluutselt,“ imestab neiu ka ise. „Peale kipsi eemaldamist oli nina veel paistes, arsti sõnul pidi see kestma veel kuskil 2-3 nädalat. Praegu on opist möödas 2 kuud, nina ots veel hästi tsipakene paistes, kuid kõik muu oli juba aastavahetuseks tip-top,“ õhkab Jessica rahulolevalt. Arstide sõnul näeb täielikku lõpptulemust alles aasta pärast, kuid juba praegu julgeb Jessica-Michell väita, et on ülirahul ning see rahulolu kasvab iga päevaga.
 
„See on andnud mulle niivõrd palju julgust ja õpetanud mind ennast armastama. Lõpuks ometi saan ma vaadata peeglisse ja lihtsalt igakord naeratada, sest ma olen nii rahul sellega, mis ma sealt näen,“ räägib ta kuidas operatsioon on muutnud tema elu. „Mu enesekindlus on kasvanud niii tohutult, et seda on raske sõnadesse panna,“ ei suuda neiu leida õigeid sõnu kirjeldamaks oma rõõmu.
 
Kuigi eestlased suhtuvad iluoperatsioonidesse veel pigem halvustavalt ja teevad neid häbenedes ning varjates, siis Jessica pole siiski kelleltki negatiivset tagasisidet saanud. „Mina ja minu perekond suhtume ilulõikustesse samamoodi nagu mujal maailmas, ma ausaltöeldes ei kujuta ette, miks inimesed siin Eestis sellesse niiviisi suhtuvad,“ ei oska ka Jessica aimata, mis võiks olla eestlaste negatiivse hoiaku tagamaaks.
 
Rohkem ilulõikusi Jessical hetkel plaanis ei ole, kuid ta ei välista neid tulevikus. „Üldiselt tunnen ma, et mul pole ühtegi ilulõikust enam vaja aga kui nüüd natuke hoolikamalt ja pikemas perspektiivis järgi mõelda siis ilmselt, kui ma peaksin kunagi sünnitama, siis mõningad kohad vajaksid ilmselt kohendamist, näiteks rinnad.“
 
Gossip.ee uuris Jessicalt mida ta üleüldse ilulõikustest arvab ja millised ilulõikused on tema arutst põhjendatud. „Põhjendatud operatsioonid on kõik need, mis tõstavad su enesekindlust ja muudavad sind ilusamaks. Aga ilusamaks nii, et võõrad ei oskaks elusees öelda, et oled iluoperatsiooni teinud ehk siis võimalikult loomulikul viisil.“ „Mina isiklikult pooldan kõiki lõikusi seni, kuni neid teha mõistuse piires. Kui inimesele pole antud, siis miks mitte seda ise endale anda,“ on tema arvamus.
 
Kõigile teistele, kes kaaluvad ilulõikust ütleb Jessica :“Go for it! (toim. inglise k. tõlgituna Tehke ära!) Mis vahet sel on, mis teised ilulõikustest räägivad… te ei kujuta ette ka, kui hea tunne see on, kui teie unistus lõpuks teoks saab!“ „Absoluutselt mitte kellegi arvamus, peale enda oma, ei lähe korda ja ilmselgelt enda arvamus on hea, seega kui te teate, et see teeb teid õnnelikuks siis laske käia.”
 
Lõpetuseks ütleb Jessica, et rahulolu iseendaga on väga oluline ning kui sa meeldid endale, meeldid sa ka teistele.

 


Tags assigned to this article:
Jessica-MichellReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directory