Sampo Panga tegevjuhi Aivar Rehe on kindel, et majandused mõlemal pool Atlandi ookeani tulevad praegusest ebakindlast seisust välja, kuid selleks kulub 2-3 aastat. Selleks, et Euroopa Liit võlakriisist kiiremini väljuks, ei välista Rehe ka radikaalseid otsuseid, mis võivad päädida mõne Euroopa Liidu riigi rahaliidust lahkumisega.

Eriti Euroopa Liidu riikide poliitilisel tasandil peavad vedavad riigid Saksamaa – Prantsusmaa – Suurbritannia tegema oluliselt tihedamat koostööd. “Euroopa Liidu “lõunariikide” võlakriis on piisavalt tõsine ja see ei jää puudutamata eelnimetatud suurriikide majandusi,” nentis Rehe.

“Taaskord oleme olukorras, kus kriisi tuleb juhtida mitte majandusõpiku  järgi, vaid erakordsete ja ebatraditsiooniliste otsuste ja tegevuste kaudu.” Nii tegid Rehe sõnutsi koos ka USA valitsus ja keskpank 2008. aastal, kui ülemaailmse majanduskriisi süvenemine peatati jõuliste poliitiliste-majanduslike ja rahapoliitiliste otsustega, mille läbi toodi turgudele lisaraha ja -garantiisid.

Samas ei arva Rehe, et hoogne inflatsioon, mis lisarahaga kaasnes, oleks parim lahendus Euroopa võlakriisile ning Maastrichti kriteeriumid tuleks sahtlipõhjast välja otsida. “Olen konservatiivse joone pooldaja, mis on paika pandud Maastrichti  kriteeriumides, kus “terve” majandusarengu eelduseks on tasakaalus avaliku  sektori eelarved, riigid tegutsevad mõistlikes võlateeninduse tingimustes ning hindade kasv on kontrolli all.”