Võiks ju järeldada, et oma kõrgema vanuse poolest pole vanaemad nii head lapsehoidjad kui noored emad, kuid hiljutine uuring tõestas vastupidist. Vanaemadel on küll palju kogemusi, kuid üle 50aastased ei jookse ega reageeri enam nii kiiresti kui noored lapsevanemad. Samuti väsivad nad kiiremini ja vajavad sagedamini puhkust. Ameerikas läbiviidud uuring näitas aga hoopis vastupidist, vahendab Live Sience.
Uuringu läbiviija Johns Hopkins Bloomberg’i kinnitusel tuleb välja, et vanaemade hoitud lastel esines traumasid poole vähem kui neil lastel, kes olid lasteaias, teiste sugulaste või isegi lapse enda ema hoole all. Kui last hoiab vanaema, on palju väiksem tõenäosus, et murdunud luu või verejooksu tõttu tuleb külastada traumapunkti või laps haiglasse paigutada.
Lääne kultuur on orienteeritud noortele ja vanemaid inimesi eriti ei respekteerita. Vanemaid sugulasi peetakse ebakompetentseteks ja ebaturvalisteks ka meie laste hoidmisel. Kuid vanaemad ja -isad jagavad oma lastelastega samu geene ja on juba evolutsioonilistel põhjustel huvitatud nende heast käekäigust. Inimesed on ainus liik, kus emaste reproduktiivne iga lõpeb varem, kui nad surevad, samas kui mehed võivad teoreetiliselt isaks saada kuni surmani. Mille jaoks on naistele antud menopausi aastad?
Antropoloogid on seisukohal, et need naised, kellel on menopausieas abistavad emad, suudavad oma viljakust tõsta. Vanaemad aitavad hoida oma tütarde lapsi, kui emad põllul, tehases või kontoris töötavad või uusi lapsi ilmale toovad. Nii kindlustatakse tulevaste põlvede kaudu oma geenide edasikandumine.