Ilja Stozarov on Rahvaliidu ridadesse kuuluv poliitik ning finantsanalüütik. Oma tulevikuplaanidest rääkides teatab mees, et hetkel tegeleb nn. ”vigade” analüüsimisega, et 4 aasta pärast saavutada oluliselt paremad tulemused. “Ma pole loobuja tüüp, kui ma midagi ette võtan, siis ma võitlen ka lõpuni. Kunagi Riigikokku jõudes kavatsen ma niimoodi seista ka oma valijate eest,” räägib peagi doktorikraadi omav Ilja Stozarov Gossip.ee-le.

Ilja Stozarov, teie sünnipäev ja sünnikodu?
Olen sündinud 30. juunil 1979 aastal, Venemaal Simbirski linnas.

Mis rahvusest te olete ning kus teie vanemad elavad?

Olen venelane, minu vanemad on lahutatud ja elavad erinevates riikides. Ema Itaalias, isa Moskvas, Venemaal.

Kelleks unistasite saada lapsepõlves?

Kuna mulle on alati meeldinud jõulisus ja mehisus, siis olen unistanud nii politseiniku ja ka sõjaväelase elukutsest.

Millal tekkis huvi poliitika vastu?

Olen kogu oma teadliku elu elanud Eestis ja leian, et sellel unikaalsel maal peaksid inimesed elama paremini kui see on praegu. Seega ei ole mu huvi suunatud poliitikale kui tegevusele, vaid mida selle abil saavuta võib. Hariduselt olen finantsanalüütik, hetkel töötan arendusdirektorina ja leian, et suudan oma teadmistega aidata kaasa Eesti arengule.

Olete poliitik Eesti Rahvaliidu koosseisus, kui meeldiv on Eesti Rahvaliit ja mida arvate Arnold Rüütelist?

Olen Rahvaliidus kohtunud väga paljude toredate inimestega, kes tõsiselt valutavad südant Eesti tuleviku pärast. Arnold Rüütlit ma lihtsalt austan.

Kuidas suhtute valimisseadusse, kas see on teie arvates õiglane, või vajaks muutmist?

Valimisseadus on kindlasti kallutatud ja vajab muutmist.

Mis on teie huvialad?
Olen väikesest poisist peale tegelenud spordiga. Hetkel tegelen raskejõustiku ja kickboxinguga. Lisaks sellele olen instruktor laskmises ja võistlustel ka kohtunik. Loomulingulise poole pealt tegelen ma fotograafiaga.

Minu põhimõte on, et töövälisel ajal tööküsimustega ei tegeleta. Vaim peab ka puhkama. Kui spordist ja enesetäiendamisest jääb aega üle, siis käin hea meelega kinos, kontserdil ja suhtlen meeldivate inimestega.

Nägin teid Reporterist reporter Urmo Tammega showd tegemas, kuidas seda salvestust meenutate?

See oli väga originaalne lähenemine, tulemus oli täpselt saate formaadile vastav ehk siis lõbus.

Millist raadiojaama enim kuulate?

Raadio mängib mulle peamiselt taustaks, peamised jaamad on Energy FM ja D-FM.

Mida vaatate telerist?

Ma vaatan telerit üsna harva, peamise info saan internetist, sealt leiab kõik mis vaja.

Südamelt ära?
Tahaks, et inimeste arvamust kuulataks rohkem kui kord 4 aasta jooksul. Ma usun kodanikuühiskonda.

Perekonnaseis ja lapsed?

Olen lahutatud, mul on augustis 4-aastaseks saav poeg, kes koos emaga elab Moskvas. Ausalt öeldes on see minu jaoks üsna valus teema…

Milline näeb välja üks teie tavaline tööpäev?
Nagu ühel tavalisel inimesel ikka. Töö, töö, töö ja õhtul lõõgastun spordisaalis. Viimast soovitan kõigile. 3 korda nädalas on mul õhtuti ka loengud. Pean pidevat enese arendamist väga tähtsaks.

Kes on teie arvates meil Eestis tõeline superstaar nimeliselt?

Siinkohal ma olen sunnitud vabandama, et ei oska kedagi konkreetselt esile tõsta.

Mida arvate, kas venelasi diskrimineeritakse Eestis, või on see kiusujutt?
Mina püstitaks selle küsimuse hoopis niimoodi – miks osad venelased lasevad ennast diskrimineerida? Inimese edukus õpingutes, karjääris ja arengus sõltub inimesest endast, mitte rahvuslikust kuuluvusest! Minu arvates on kõik Eestis elavad inimesed, kes siin töötavad ja makse maksavad, eestlased. Vahe tegemine rahvuse alusel pole demokraatlik. Näiteks USA’s peavad kõik kodanikud ennast ameeriklasteks, sõltumata rahvusest, emakeelest, nahavärvist või religioonist. Nad on uhked selle üle ja mis kõige olulisem, nad on lojaalsed oma kodumaale. Selline suhtumine kaotaks kõik probleemid antud teemal.

Tulevikuplaanid?
Kui te peate silmas tulevikuplaane poliitilises kontekstis, siis hetkel tegelen nn. ”vigade” analüüsimisega, et 4 aasta pärast saavutada oluliselt paremad tulemused. Ma pole loobuja tüüp, kui ma midagi ette võtan, siis ma võitlen ka lõpuni. Kunagi Riigikokku jõudes kavatsen ma niimoodi seista ka oma valijate eest.

Isiklikus elus on hetkel kõige olulisem saavutada doktorikraad. Ma olen sellele üsna lähedal.