Ohmygossip.ee / Ohmygossip Couture / OHMYGOSSIP Teen / Intervjuud / Seltskonnauudised / Suhted & Seks / Üritused / Blogid / Mitmesugust / Ilu & Mood / Film & TV / Gourmet
NordenBladet.ee / Ühiskond, Poliitika ja Äri / Reisimine & Kultuur / Kodu & Lapsed / Tervis, Keha & Vaimsus / Helena-Reeda Blogi / Eesti uudised / Soome uudised / Päevauudised

Inno Tähismaa koduvägivallast: Olin kodutu oma kodus, mille ehitasin endale, lastele ja eksabikaasale

Inno Tähismaa koduvägivallast: Olin kodutu oma kodus, mille ehitasin endale, lastele ja eksabikaasale

OHMYGOSSIP – Eesti tuntuima ja skandaalseima meesblogija Inno Tähismaa pettumus oma eksabikaasa Ingrid Veidenberg´i (endise seltskonnaajakirja Kroonika peatoimetaja) vastu pole ediselt kraadi võrragi jahenenud. “Olin kodutu oma enda kodus, mille ehitasin endale, lastele ning abikaasa Ingrid Tähismaale,” kirjutab täna Irja Tähismaaga Võrus pereõnne nautiv Inno Tähismaa.

Inno meenutab lõikavat vägivalda ja ütlust: „Mine kuhu tahad,” mis oli sagedane väljend, millega ta abikaasa teda õhtul kodust välja saatis. “Ma ei hakanud vastu ka vaidlema, sest naiste raha ja asjade teemalist kädistamist ning meeste tagarääkimist oleks olnud nagunii valus kuulata. Tegemist polnud seejuures mitte mingite suvaliste naiste, vaid tähtsate otsustajatega, kes juhivad täna elu Eestis,” meenutab Inno elu koos ajakirjanik Veidenbergiga ning lisab:

“Nõnda ma siis olin kodutu omas kodus, mida ma olin ise oma rakkus kätega korda teinud ja kuhu olin investeerinud kogu oma vaba aja ja raha, et nautida kodu kui kindlust. Aga sellele vaatamata jäin ma kodutuks. Olin omas kodus kodutu.”

“Ma kujutan ette, et see on täna nii paljudes peredes, mis pealtnäha on nii toredad ja edukad, aga kus on oma väiksed „saladused”. Näiteks see, et pereisa peab aeg-ajalt kusagil põõsa all magama. Eriti raske on see tänapäeval meestele, kel on raske kaasa rääkida, aga kellelt samas väga palju nõutakse. Minul oli näiteks nii, et kui mina oma sõbrad koju tõin, siis ajas naine meid minema lihtsalt. Veel 100 aastat tagasi oleks olnud mõeldamatu, et naine mehe kodust minema ajab, täna on see üsna tavaline.”

“Minu puhul muutus naine lõpuks lisaks muule veel väga vägivaldseks ja tuli mitmel korral kallale ning vehkis lauanoaga. Ma kannatasin seda mitu aastat, aga kui nägin, et see ei muutu, vaid läheb üha hullemaks, siis ma otsustasin suhte lõpetada. Kohtus leppisime kokku, et kogu vara, kaasa arvatud see kodutu kodu jääb naisele ja et selle sees on ka ettemaks laste elatise eest. Aga naine kokkuleppest kinni ei pidanud, kuna seadus võimaldab elatise iga kell sisse nõuda, millist võimalust ka naine kasutas. Aga ma millegipärast arvan, et see teiste tagarääkimine ja materiaalne küllus pole mu endist kaasat õnnelikuks teinud, sest ta pole enda kõrvale enam kui 10 aastaga mitte kedagi leidnud. Tal on küll palju raha ja hea sissetulek, aga kedagi inimest kõrval pole. Tundub, et selliste Seksi ja linna naiste kurb saatus on lõpetada oma elupäevad üksikuna. Selle Ameerika seriaali naiste juurest on ka mehed ära läinud ja lõpuks jäävad nad üksikuks. Mida üksikumad nad on, seda rohkem nad teineteise seltsi otsivad, ja lõpuks lähevad omavahel karvupidi kokku. Seda on päris jube vaadata.”

“Oma praeguses elus ja suhtes puudub mul küll materiaalne küllus, aga samas on kodu mu kindlus, kuhu on alati hea tulla ja kus on hea olla ja kust ei aja mind keegi minema. Minu elu suurim õppetund ja elu paradoks seisneb teadmises, et selleks, et olla elus õnnelik, ei pea olema suurt maja ja palju raha, vaid piisab väiksest korterist ja piskust, et endale ja lastele süüa osta. Eesti puhul on ainult raske ses mõttes, et toit on võrreldes sissetulekutega väga kallis ja külma ilma tõttu kulub seda palju.”

Inno ütleb Ohmygossip.ee´le, et tal on hea meel, et praegu suhtuvad politsei ja prokuratuur koduvägivalda täie tõsidusega ning mitmed koduvägivallatsejad on ka kriminaalkorras süüdi mõistetud. Kui tema kaksteist aastat tagasi Ingridi suhtes prokuratuuri kuriteoteate tegi, siis soovitas prokurör tal Ingridit tsiviilkorras hageda. „Tore, et asjad on edasi arenenud ja vägivalda ei suhtuta enam leebelt.”


Avafoto: Inno Tähismaa (Erakogu)

Allikas: innojairja.blogspot.com.eeReklaam:
error:
Copyright © NordenBladet 2008-2018 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service & Link Directoryblog.tr.ee